پرسش و پاسخ متداول چوب پلاست ون وود

1) چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست یا همان wpc (wood plastic composite)ترکیبی از پودر چوب (ضایعات چوب) و پلیمر ( پلاستیک های بازیافتی ) است که ظاهری شبیه به چوب دارد و جایگزین چوب طبیعی می شود.


2) چرا چوب پلاستیک ؟

به دلیل اینکه برای ساخت چوب پلاست هیچ درختی قطع نمی شود و این محصول کاملاً دوستدار محیط زیست است و حتی ضایعات آن هم قابل بازیافت است. و دلیل مهم تر اینکه مشکلات چوب طبیعی را ندارد یعنی قارچ و کپک و موریانه نمی زند ، کندسوز است و از همه مهم تر نیاز به رنگ آمیزی ندارد پس در نتیجه هزینه نگهداری ندارد!


3) رنگبندی چوب پلاست شامل چه طیفی از رنگ ها است؟

به دلیل اینکه رنگدانه های به کار رفته در تولید چوب پلاست از نوع معدنی و از نوع پودری هستند طیف رنگبندی آن محدود است و اغلب چوب پلاست ها در چند رنگ زمینه ای مثل قهوه ای سوخته ، سدری ، بلوطی ، طوسی و اکر تولید می شوند. و اگر رنگ خاصی به جز رنگ سفید ، مد نظر مشتری باشد اگر متراژ آن مناسب و قابل توجه باشد ، قابل تولید می باشد.
تولید رنگ سفید به دلیل استفاده از تیتان، افزایش قیمت صد درصدی را دربر دارد.


4) نحوه نصب چوب پلاست چگونه است؟

برای نصب چوب پلاست نیازمند شاسی کشی با قوطی آهن هستیم که بعد از تهیه آن توسط کارفرما محترم، یا اکیپ نصب، آهنکشی و نصب چوب پلاست توسط تیم نصب انجام می شود. برای شاسی کشی کف معمولاً فاصله بین دو قوطی آهن 25 سانتیمتر و برای نما این مقدار، 35 سانتیمتر در نظر گرفته می شود. بعد از شاسی کشی و زدن ضد زنگ الوارهای 3 متری چوب پلاست با بست T روی قوطی آهن پیچ ( سر مته 3 سانتی ) می شوند و در نهایت بست T بین هر دو شاخه نیم سانت فاصله ایجاد می کند که این فاصله به منظور راه عبور آب و ایجاد فضای کافی برای انبساط و انقباض متریال چوب پلاست ، تعبیه شده است.
بعد از انجام شاسی کشی و نصب چوب پلاست سطح کار حدوداً 8 تا 12 سانتیمتر از سطح زمین بالا می آید که قبل از شروع کار به منظور هم باد شدن سطحی که چوب پلاست شده است با دیگر سطوح، حتما باید به این نکته توجه کرد.گروه ون وود مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.


5) آیا چوب پلاستیک گارانتی دارد؟

از آنجاییکه محصولات شرکت ون وود با بهترین و با کیفیت ترین متریال موجود در بازار تولید می شوند ، ون وود محصولات خود را با شرایط درج شده در برگه ضمانتنامه دو سال گارانتی می کند.


6) هزینه های چوب پلاست چقدر است؟

برای انجام پروژه چوب پلاست با در نظر گرفتن موارد زیر می توانید برآورد هزینه تقریبی داشته باشید:
- خرید متریال چوب پلاستیک از شرکت ون وود ( لیست قیمت به روز در سایت wpc.ir درج شده است )
- برآورد اجرت نصب با هماهنگی نصاب
- خرید پروفیل آهن برای شاسی کشی ( قیمت آهن به روز می باشد )
- کرایه حمل بار از کارخانه ( واقع در شهرک صنعتی شمس آباد ) تا محل پروژه

 


ون وود تولید کننده انواع پروفیل های با کیفیت چوب پلاست (پلی وود) در ایران

Wpc.ir

02126753345
09383603809

 

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت