wpc logo mWood-plastic composite که امروزه به اختصار wpc کامپوزیتهایی هستند که از ترکیب موادی همچون نامیده می شوند، الیاف چوب طبیعی ، پلاستیک و ترموپلاستیک ها و نوعی آرد مخصوص ساخته می شوند چوب پلاست polywood نوع بسیار جدیدی از این گروه محصولات می باشد که در تولید آن از دو بخش مواد استفاده می گردد . در بخش چوب از مواد اولیه ای مانند الیاف تفاله ، پوسته بادام زمینی ، بامبو ، کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود.

 

wpc roofgarden 04تعریف روف گاردن:


روف گاردن یا بام سبز به پشت بام‌هایی از ساختمان اطلاق می‌شود که تمام یا قسمتی از آن با گل و گیاه پوشیده شده باشد. امروزه المان‌ها و متریالی که در این حوزه استفاده می‌شود تنوع بیشتری پیدا کرده است و در روف گاردن‌های جدید بنا به درخواست مشتری از آلاچیق‌، آبنما، پرگولا، مجسمه، آتریوم و غیره هم استفاده می‌شود.

 

rg article 01اجرای روف گاردن به صورت مرحله به مرحله

اجرای روف گاردن یا بام سبز در واقع بنا کردن سازه هایی بسیار زیبا و سازگار با محیط زیست در بالاترین سطح یک ساختمان است.
اگر در خانه ای بدون حیاط یا بالکن زندگی می کنید، دانستن چگونگی اجرای روف گاردن به شما کمک می کند ، تا یک باغ زیبا در پشت بام خود داشته باشید.
قبل از شروع کار، سعی کنید از یک متخصص کمک بگیرید. چه برای انتخاب گیاهان چه برای ایجاد زیرساخت های لازم یک روف گاردن زیبا.
با ما همراه باشید تا چگونگی اجرای روف گاردن در پشت بام را یاد بگیرید

 

wpc l 01برای افرادی که با نوع سقف های کاذب لوور آشنایی ندارند، شاید جالب باشد تا با این نوع سقف کاذب آشنا شوند. کلمه لوور یک لغت فرانسوی است و در زبان فرانسوی به معنی سایه بان است و از آن برای شکستن نور خورشید و تنظیم نور و کاهش دما استفاده می شود.
این سازه ها بسیار پر کاربرد هستند که علاوه بر کارآیی ، جنبه ی تزئینی و زیبایی شناسی نیز دارند.

 

 

چوب پلاستیک یا کامپوزیت چوب پلاستیک که آن را پلاستووود یا چوب پلاست نیز می نامند، یک ماده ترکیبی یا کاپوزیتی است که ترکیبی از چوب طبیعی ، فیبرها یا الیاف های پلاستیکی و پلیمری است.
چوب طبیعی که در تولید چوب پلاست مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر به صورت خاک اره و یا گرانولها و تکه های ریز چوبی است که با مواد پلیمری مانند پلی اتیلن، پلی پروپلین ، پلی وینیل کلراید ( pvc ) و پلیمرهایی از این دست ترکیب شده و پلاستووود را ایجاد می کنند. برای افزایش کیفیت محصولات و نیز ایجاد تنوع در رنگ و ظاهر پروفیلهای چوب پلاست، در تولید چوب پلاستیک از افزودنی هایی مانند رنگ ها، روان کننده ها ، تقویت کننده ها و ... استفاده می شود.


مرسوم ترین روش تولید چوب پلاست امروزه تولید به روش اکستروژن می باشد به این ترتیب که مواد تشکیل دهنده چوب پلاستیک به صورت خمیر با یکدیگر ترکیب شده و سپس برای تولید یک محصول با ضخامت و کیفیت مناسب از میان قالب اکسترود عبور داده شده و فرم می گیرند. البته گاهی برای تولید برخی از محصولات، از روش های دیگری مانند قالب گیری نیز استفاده می شود.

wpc peleh (9)از کاربردهای چوب پلاستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.
-    فضای داخل ساختمان شامل پارتیشن بندی و دکوراسیون
-    انواع سازه های پیش ساخته
-    محوطه سازی استخر
-    سقف کاذب و نما
-    درب و پنجره و اسکلت ساختمان

wpc peleh (9)

    - داشتن جلوه طبیعی و مطلوب
    - دوستدار محیط زیست
    - مقاوم در برابر انواع شرایط آب و هوایی
    - جذب آب و رطوبت نزدیک صفر درصد
    - مقاومت بالا در برابر سایش و خش
    - مقاوم در برابر نفوذ حشرات، قارچ ها و موریانه ها

wpc peleh (2)برای تولید کامپوزیت چوب پلاستیک روش های مختلفی ابداع گردیده است که مهمترین آنها عبارتند از:
•    اکستروژن       
•    قالبگیری تزریقی       
•    قالبگیری فشاری        
•    پالتروژن         
•    قالبگیری صفحه‌ای

wpc peleh (1)جفت کننده ها (سازگار کننده ها)
کامپوزیت چوب پلاستیک مخلوطی است از یک پلاستیک غیر آب دوست و الیاف سلولزی آب دوست می باشد، پس چسبندگی در سطح مشترک بین الیاف سلولز و پلاستیک ضعیف خواهد بود و انتقال تنش بین این دوفاز نیز ضعیف خواهد بود. بنابراین برای حل این مشکل در ساخت چوب پلاستیک از جفت کننده ها استفاده می شود.
تاثیر عوامل جفت کننده بر روی کامپوزیت ها شامل پخش شدن الیاف چوب در زمینه پلیمری، اتصال الیاف به زمینه پلیمری، افزایش مقاومتهای فیزیکی و مکانیکی، کاهش جذب آب، ثبات ابعادی و ثبات حرارتی می باشد.
پلی اولفین های پیوند شده پرکاربردترین جفت کننده ها در صنعت چوب پلاستیک هستند.

wpc 0 - پلیمر های گرما نرم (PE،PP و PVC و ... به صورت تازه یا بازیافتی)

پلی اتیلن (PE)
پلی اتیلن با نام انگلیسی Polyethylene و علامت اختصاری PE ساده ترین و پرکاربردترین پلیمر موجود می باشد. پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و دارای مقاومت الکتریکی بالایی است بنابراین پلی اتیلن یک عایق عالی می باشد. بنابراین از پلی اتیلن در عایق کردن سیم ها و کابل های الکتریکی و بسیاری از مواد الکتریکی استفاده می شود. عایق گرمایی خوبی است ولی دمای ذوب پایینی دارد (106-130 درجه سانتیگراد با توجه به جرم ویژه آن). سه نوع پلی اتیلن تجاری وجود دارد که از نظر ساختار مولکولی و دانسیته با هم تفاوت دارند. این سه نوع پلی اتیلن عبارتند از: پلی اتیلن با دانسیته پایین (LDPE)، پلی اتیلن با دانسیته متوسط (MDPE)و پلی اتیلن با دانسیته بالا.

895رشد و توسعه همراه با تغییر ساختار جوامع سبب گردیده است که نیاز به مواد با خواص و کاربردهاي متفاوت به شکل روزافزونی افزایش یابد و کمبود مواداولیه و یا عدم انطباق آنها با نیازهاي کنونی سبب شده است که صاحبان صنایع همواره به دنبال موادی با خواص کیفی و کمی مطلوب باشند. در این میان، چندسازه ها  توانسته اند که بسیاري از کمبودها را جبران کرده و نقش ارزشمندي را در راه تکامل مواد مهندسی به خود اختصاص دهند.

 

 

چکیده: قطع بی رویه درختان در جهان امروز به سرعت جایگاه حیوانات و گونه های گیاهی را تخریب کرده و سیاره زمین را از منابع اکسیژن تهی می کند وضعیت امروز ،نگرانی همه ماست.
راه حل هایی برای این مشکل وجود دارد.ابداع و تولید یک ماده جایگزین چوب ساخته شده از ضایعات پهن برگان و پلیمرهای بازیافتی.
این ماده جدید ظاهر و کیفیت بسیاری از گونه های چوبی نادر را داشته در حالیکه،دوستدار محیط زیست است.
کامپوزیتهای wpc امروزه به طور گسترده در آسیا در دسترس می باشند.
قطع بی رویه جنگلها در جهان امروز،به سرعت زیستگاه هزاران گونه گیاهی و جانوری را تخریب کرده و سیاره زمین را نسبت به تهی شدن از منابع اکسیژن تهدید می کند.
این مطالعه به منظور بررسی و روند رشد بازار جهانی کامپوزیتهای الیاف طبیعی و چوب پلاستیک و همچنین مشخص شدن جایگاه فعلی ایران در این بازار انجام گرفته است.

در این پژوهش تاثیر مقدار پرکننده و انوع مختلف آرد چوب بر ویژگی هاي مکانیکی چندسازه پلی اتیلن- آرد چوب نخل خرما حاصل از هرس سالانه درخت نخل خرما مطالعه شد. انواع مختلف 60 و 75 درصد وزنی از ، چوب نخل شامل: ساقه، برگ، و مخلوط ساقه و برگ بود. چندسازه ها با 45 25 بود و ماده جفت کننده مالئیک انیدرید - این پرکننده ها ساخته شدند.

ABSTRACT
A micromechanical analysis of the unit cell of a unidirectional hybrid composite is performed using finite element method. The  ibers are assumed to be circular and packed in a hexagonal array. The effects of volume fractions of the two different
fibers used and also their relative locations within the unit cell are studied. The failure envelopes of the hybrid composites are developed from the micro-stresses within the unit cell for various macro-stress states using the Direct Micromechanics Method (DMM). From the DMM results various phenomenological failure criteria such as maximum stress, maximum strain and Tsai-Hill theories are developed for the hybrid composites. The results for hybrid composites are compared with single fiber composites.

دریافت متن کامل ابن مقاله - Download This Article

در اين تحقيق از دو نوع پليمر ضايعاتي به همراه نانو ذرات رس در ساخت چندسازه / چوب پلاستيک استفاده شد. اثر دو پليمر ضايعاتي (پلي پروپيلن و پلي اتيلن با دانسيته بالا) و سه سطح الياف باگاس ( 25 35 و 45 درصد) به عنوان عوامل متغير در نظر گرفته شد. مقدار ذرات نانو رس و سازگاركننده در سطح 2 درصد وزني به عنوان عوامل ثابت در نظر گرفته شدند . ويژگي هاي مقاومت كششي، خمشي و ضربه مطابق با آيين نامه استاندارد ASTM اندازه گيري گرديد.

a b s t r a c t

The use of recycled and waste thermoplastics has been recently considered for producing wood plastic
composites (WPCs). They have great potential for WPCs manufacturing according to results of some limited
researches. This paper presents a detailed review about some essential properties of waste and recycled
plastics, important for WPCs production, and of research published on the effect of recycled plastics
on the physical and mechanical properties of WPCs.

دریافت متن کامل مقاله - Download this Article

wpc sample 05 با اوج گیری بحرانهای زیست محیطی در چند دهه اخیر، بنیان منابع زیستی جهان را در معرض خطرات جدی  قرار داده است. دراین اوضاع تمام دولتها در راستاي نيل به توسعه پايدار به فراخور توان، دانش و فناوری خود در جهت مهار کردن خسارات وارده به محیط زیست، برداشت بی رویه از جنگلها و منابع طبیعی و کاستن از حجم آلودگیهای تحمیلی به محیط زیست اقدام کرده‌اند. یکی از چالش برانگیزترین مسائل در این عرصه ، زبالهها و مواد زاید  پلاستيكي ميباشند. اين مسائل باعث شده است تا در سالهاي اخير تلاشهاي زيادي در جهت ساخت مواد چندسازه بر پايه استفاده از ضايعات پلاستيكي و منابع تجديدپذير از جمله الياف طبيعي انجام بگيرد . يكي از انواع اين محصولات ،  فراورده‌هاي چوب پلاستيك مي باشند، که از طریق اختلاط انواع پلیمرهای گرمانرم و گرماسخت با آرد چوب و  یا الیاف دیگر مواد ليگنوسلولزی، ساخته می‌شوند. اين مواد دارای ظاهری شبیه به چوب هستند و در اغلب کاربردها  ميتوانند به جای چوب و فراوردههاي حاصل از آن استفاده شوند.

مشاوره رایگان

گروه ون وود اطلاعات جامعی را فراهم آورده است که به شما در انتخاب نوع محصول کمک شایانی می کند. به گالری ون وود مراجعه کرده و با دیدن تصاویر، رویای خود را طراحی کنید و از طریق تماس با شرکت آنرا به صورت سه بعدی مشاهده نمائید.
همچنین گروه طراحی ون وود در انتخاب طرح، رنگ یا ترکیب رنگ محصولات در کنار شما می باشد.

لینکهای مفید