بررسی ویژگی، مزیت و معایب سازه های پیش ساخته چوبی  ون وود با تکیه بر پدافند غیرعامل


چوب و فرآورده های آن کاربرد بسیار در زندگی و صنعت دارند. از آنجا که چوب یک محصول بیولوژیکی است دارای خواص و ویژگیهای متعدد و مختلفی از جمله چگالی، استحکام، مقاومت در برابر رطوبت و دما و ... است، که تعیین کننده کاربردهای مختلف چوب میباشند.

ارزیابی ویژگی های فیزیکی و مکانیکی چوب پلاستیک تولیدات داخلی و خارجی و ما بین سطوح تولید داخلی:


کمبود منابع جنگلی و چوبی در کشور ما حقیقتی تلخ و انکارناپذیر است که به تبع آن شاهد کاهش ظرفیت تولید و حتی در موارد متعددی تعطیلی کارخانجات صنایع چوب در سالهای اخیر بودیم همین موضوع حساسیت و آسیب پذیری صنایع چوب و کاغذ کشور را به وضوح نشان می دهد و لزوم یافتن جایگزین مناسب و اتکا به سایر منابع و مواد برای صنعت چوب و کاغذ و صنایع سلولزی خودنمایی می کند.

تاریخچه ترمووود :

تاریخچه سوزاندن چوب و حرارت دادن برای بالا بردن مقاومت چوب و استفاده در سازه های بیرونی برای اولین بار در دهه 1930 به طور علمی مورد مطالعه قرار گرفت و کشور فنلاند از پیشتازان صنعت ترموود می باشد که برای اولین بار خط تولید این چوب را راه اندازی و اقدام به تولید آن نمود ، علاوه بر آن این کشور یک مرکز و انجمن تحقیقات فنی ترموود با نام  VTT راه اندازی نمود و به صورت جامع در این زمینه تحقیقات به عمل آورد و در نهایت فرآیند تیمار حرارتی ترمو چوب یا ترموود توسط انجمن ترموود فنلاند و با همکاری صنایع محصولات چوبی وارد عرصه بازار شد طوری که امروزه ترموود مطابق تحقیقات به عمل آمده توسط این انجمن تولید و عرضه می شود .

چرا چوب پلاست ون وود ؟
چوب پلاست یا همان wpc   (wood plastic composite)ترکیبی از پودر چوب ( ضایعات چوب)    و پلیمر ( پلاستیک های بازیافتی ) است که ظاهری شبیه به چوب دارد و جایگزین چوب طبیعی می شود.

 

پلی وود تولیدی ون وود

از مخلوط مواد P.V.C پلی وود و چندین نوع مواد شیمیایی افزایش دهنده مقاومت و نیز پودر چوب  تشکیل شده است. این محصول پس از طی مراحل میکس و پخت و عبور از دستگاه های اکسترودر و قالب های مدنظر به اشکال مختلف است.

شرکت ون وود از پیشگامان صنعت چوب پلاست در ایران و خاورمیانه می باشد و توانسته محصولات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی افریقا صادر نماید.

پلی وود چیست؟

نام تجاری پلی وود ( Polywood) از سال 1992 تاکنون با ارائه انواع پنجره و درهای PVC و UPVC در کشور هندوستان معرفی گردید. پس از آن شرکت ها و کمپانی های مختلف با ایجاد تغییرات در روند تولید این نوع محصولات انقلابی را در صنعت ساختمان ایجاد کردند. همچنین مصالحی که با نام کلی پلی وود در سالهای اخیر ارائه گردیده است باعث ارائه راه حل های ابتکاری و جدید در صنعت ساختمان شده است.

ده ویژگی خانه های چوبی ون وود و نکاتی راجع به چوب که باید بدانید !

 

 

ده ویژگی خانه های چوبی ون وود

1 – عایق استثنایی و صرفه جویی در انرژی

بعضی از مصالح ساختمانی مانند فولاد ، مواد معدنی غیر قابل احتراق ، در هنگام گرم شدن گسترش می یابند که می توانند ساختار را تضعیف و فروپاشند. چوب نسبتاً به این امر واکنش نشان می دهد. هنگامی که گرم می شود چوب خشک می شود و در واقع سخت تر می شود.

چرا تولید چوب پلاست و استفاده از آن تا این حد فراگیر شده است؟

تولید پلی وود به صورتی که امروز وجود دارد تقریبا از حدود 20سال پیش شروع شده است. و از آن زمان به صورت مستمر استفاده از آن در صنایع مختلف افزایش یافته است. تا جایی که در حال حاضر کارخانه های بسیاری در سراسر جهان مشغول تولید پلی وود جهت مصرف در صنعت ساختمان و مبلمان شهری و کشتی سازی وصنایع خودرو سازی و    هستند.

چوب پلاست ون وود، از معرفی تا اجرا و نصب

چوب پلاستیک  یا وود پلاست چیست؟

در سال های اخیر مردم در صنعت کفپوش، کفپوش های WPC یا کامپوزیت چوب پلاستیک را به طور وسیع مورد استفاده قرار می دهند. این محصول دارای ظاهری شبیه چوب و کاربری و ساختار پلاستیکی است. این محصول به نسبت تاریخ طولانی چوب طبیعی محصولی جدید در صنعت ساختمان شناخته می شود و از این میان چوب پلاستیک polywoodنیز نوع بسیار جدیدی از گروه محصولات چوب پلاستیک می باشد. بیشترین مورد مصرف این محصول، در شمال آمریکا به عنوان کفپوش بیرونی بوده است و تحت این عنوان برای نخستین بار در سال 2000 مورد استفاده قرار گرفت.

نصب و اجرای درب و چهارچوب پلی وود (وود پلاست) ون وود

کار گذاشتن درب و چهارچوب (درب و چهارچوب های پلی وود ون وود) به کمک سیستم های ثبت شده و مشهور در سطح جهانی با فوم پلی یورتان بسیارآسان است. در این روش پس از اتمام کار ساختمان بطور همزمان اقدام به نصب درب و چارچوب می شود و استفاده از این سیستم بسیار آسان بوده و بسیار سریعتر و دقیق تر از سایر سیستم ها می باشد . با این روش کار گذاشتن درب و چهارچوب حتی در بدترین حالت های اجرای ساختمان آسان می شود و نیاز به اکیپ های نجاری ، جوشکاری و نقاشی نمی باشد.

 

نقش چوب پلاستیک در خانه و محیط اطراف زندگی

 

استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان ها و دکوراسیون چند مزیت خاص دارد که می تواند استفاده از آن را واجب تر کند.

دلیل استفاده از چوب پلاست (wood plastic composite)در نمای ساختمان چیست ؟

کامپوزیت هایی که امروزه به آنها چوب پلاستیک یا چوب پلاست می گویند از ترکیب موادی همچون پلاستیک، الیاف چوب طبیعی، ترمو پلاستیک و آرد ساخته می شود. البته باید دقت داشته باشید که هر یک از این مواد از مواد دیگری ساخته شده اند که کیفیت آنها باید بسیار مطلوب باشد، بنابراین در زمان خرید باید به کیفیت آن بسیار دقت داشته باشید.

دانستنی هایی در رابطه با چوب پلاست یا پلی وود

مهندسین و معماران یکی از آندسته افرادی هستند که همواره به‌دنبال بهینه‌کردن مواد اولیه و مدرنیزه کردن طراحی‌ها است. پیشرفت در تمام حوزه‌های مختلف صنعت به یک اندازه رخ می‌دهد. درواقع هر اندازه که طراحی دکورهای ظاهری رشد داشته‌اند؛ مصالح ساختمانی نیز بهینه‌تر؛ کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر شده‌اند. ورق چوب پلاست از آن دست پیشرفت‌های امروزی محسوب می‌شود.

چگونگی ساخت خانه چوبی   گروه ون وود

 

 

ساخت خانه چوبی

خانه های چوبی به معنای خانه ای معتبر و سازگار با محیط زیست در عین حال سالم است . چوب یک مصالح ساختمانی با دوام است خانه هایی که به طور منظم نگهداری نشده اند می توانند قرن ها بایستند خانه های 600-700 سال هنوز در لیتوانی کشورهای اسکاندیناوی و سیبری ایستاده است.خانه چوبی  مطابق با فن آوری های مدرن ساخته شده سازگار با محیط زیست دنج و بادوام و بسیار زیبا خواهد بود.

آیا شما هم از دیدن یک ساختمان با نمای چوب پلاست لذت می‌برید؟ تا به حال از خود پرسیده‌اید که چگونه می‌توان از چوب در نمای ساختمان استفاده کرد؟ آیا نمای ساختمان چوبی توسط حشرات خورده و خراب نمی‌شود؟ و یا با گذشت زمان توسط برف و باران پوسیده نمی‌گردد؟ اگر شما هم به دنبال جوابی برای این سوال‌ها می‌گردید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید. جواب تمام این سوال‌ها در دو متریال چوب پلاست و ترمووود خلاصه می‌شود که اغلب اسم آن‌ها را با هم می‌شنوید.

تجربه محوطه سازی با گروه ون وود

ارائه یک تعریف منظم و کامل از محوطه سازی می‌تواند مقدمه‌ای خوب برای این مقاله و چگونگی محوطه سازی باشد. به طور کلی محوطه سازی عبارت است از معماری نمای خارجی و فضای بیرونی ساختمان. در واقع می‌توان گفت همان سلیقه و همان ظرافتی که در طراحی فضای داخلی به کار رفته می‌شود، در معماری فضای خارجی و نمای بیرونی ساختمان یا همان محوطه سازی اش نیز به کار رفته می‌شود.

محوطه سازی جلوه ویژه و زیبایی خاصی به خانه یا ویلای شما می‌بخشد و این امکان را برایتان فراهم می‌کند که علاوه بر فضای داخلی خانه یا ویلایتان، از فضای بیرونی‌اش نیز استفاده کنید و لذت شب نشینی‌های بلند تابستان و بهار و شب‌های خنک و بارانی پاییز و زمستان را به خوبی بچشید.

ویژگی ویلای چوبی گروه ون وود

ساخت ویلای چوبی

ویلای چوبی از جمله قدیمی ترین مصالحی است که انسان از آن برای صنعت ساختمان سازی استفاده میکند و این متریال در تمام نقط دنیا وجود داشته و چون مقاومت بالایی داشته و پر کاربرد ترین متریال در ساختمان میباشد همیشه مورد توجه بوده است و هرگز جایگزینی برای آن وجود نداشته است و به همین دلیل از آن برای ساخت ویلا پیش ساخته استفاده می گردد.حال نگاه کلی به ویژگی چوب و ویلای چوبی داریم و این که چرا با گذشت هزاران سال با از این مصالح زیبا و مطمئن در ساختمان و در زندگی استفاده میگردد.

گروه ون وود

خانه چوبی | کلبه چوبی | ساخت کلبه جنگلی  

اینکه در یک مکان خوش آب و هوا محلی داشته باشیم برای دوری از زندگی شلوغ و پر از انواع آلودگی، بسیار خوشایند است. بسیاری از مردم شهرهای شمال کشور را برای ساخت کلبه چوبی شخصی انتخاب می کنند تا گاهی خستگی زندگی ماشینی را در آن رفع کرده و به طبیعت نزدیک شوند. وقتی در اتومبیل خود از کنار شهرهای کوچک شمالی می گذرید، حتما انواع ویلا را از بزرگ و کوچک، لوکس و ساده می بینید. کلبه ها و ویلا ها از متریال مختلفی ساخته می شوند. اما کلبه چوبی و یا ویلا چوبی مزایایی دارد که ما در ادامه این مطلب با تکیه بر این مزایا توضیح می دهیم که چرا داشتن یک کلبه چوبی ایده بسیار خوبی است. با ما همراه باشید.

  1. 1- خانه های پیش ساخته چوبی چه مزیتی نسبت به خانه های بتنی دارند؟

سرعت ساخت بالای خانه پیش ساخته، زیبایی و معماری منحصر بفرد، سهولت در اجرا و عدم پرت انرژی در ویلای چوبی از مزایای خانه های پیش ساخته چوبی  نسبت به سازه بتنی است.

  1. 2- امکانات خانه های پیش ساخته چوبی گروه ون وود شامل چه مواردی است؟

گروه ون وود در ساخت ویلاهای پیش ساخته چوبی سعی بر آن داشته که تمامی آیتم ها و نیازهای مشتریان گرامی را به صورت صفر تا صد که شامل کلیه امکانات ویلا می باشند، در پکیج مد نظر ساخت بگنجاند. (لوله کشی]پکیج،رادیاتور]شیرآلات و ...)

  1. 3- برای ساخت یک خانه پیش ساخته از چه مصالحی استفاده می شود؟

دانستنی های ساخت خانه چوبی توسط گروه ون وود

 

 

ساخت خانه چوبی  

ساخت خانه های چوبی یکی از سیستم‌های ساختمانی قدیمی ومتداول در سطح دنیا است که در آیین نامه های مختلف ساختمانی و لرزه ای مورد بحث و تایید قرار گرفته است خانه های چوبی در تمام دنیا دارای تاییدیه ها و الزامات هستند.

ساخت خانه چوبی در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن پس از بررسی و مطالعه آیین‌نامه های ساختمانی بین‌ المللی موجود اقدام به تدوین الزامات طراحی و اجرایی این سیستم ساختمانی کرده است ،بنابراین استفاده از این سیستم ساختمانی در کشور به شرط رعایت این الزامات، به شرایط لرزه خیزی مکان ساخت، تا حداکثر ۳ طبقه بلامانع و مورد تایید است.

در ویلا های چوبی رعایت استانداردهای خانه چوبی الزامی می باشد و در صورت اجرای نادرست یکی از آسیب پذیرترین سیستم‌های ساختمانی است که می‌تواند زیان‌های مالی و جانی بزرگی به بار آورد.

.

ساخت خانه چوبی

 

 

خانه چوبی  به روش گرده بینه یا  (log house)

خانه های چوبی یک گزینه جایگزین اکولوژیک و اقتصادی تر از خانه های ساخته شده از آجر و بتونی سنتی است. خانه چوبی نه تنها بخشی از طبیعت است  بلکه استفاده از خانه چوبی برای محیط زیست مفید است. این خانه های چوبی از مواد طبیعی و غیر نفتی ساخته شده اند که قابل بازیافت و تجزیه زیست تخریب پذیر هستند و همچنین “زیست محیطی” در نظر گرفته می شوند. علاوه بر این خانه چوب به انرژی کمتری نیاز دارد تأثیر محیطی کمتری دارد و اثر کربن کمتری نسبت به روشهای معمول ساختمان دارد: چوب CO2 را جذب می کند.

wpc logo mWood-plastic composite که امروزه به اختصار wpc کامپوزیتهایی هستند که از ترکیب موادی همچون نامیده می شوند، الیاف چوب طبیعی ، پلاستیک و ترموپلاستیک ها و نوعی آرد مخصوص ساخته می شوند چوب پلاست polywood نوع بسیار جدیدی از این گروه محصولات می باشد که در تولید آن از دو بخش مواد استفاده می گردد . در بخش چوب از مواد اولیه ای مانند الیاف تفاله ، پوسته بادام زمینی ، بامبو ، کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود.

 

wpc roofgarden 04تعریف روف گاردن:


روف گاردن یا بام سبز به پشت بام‌هایی از ساختمان اطلاق می‌شود که تمام یا قسمتی از آن با گل و گیاه پوشیده شده باشد. امروزه المان‌ها و متریالی که در این حوزه استفاده می‌شود تنوع بیشتری پیدا کرده است و در روف گاردن‌های جدید بنا به درخواست مشتری از آلاچیق‌، آبنما، پرگولا، مجسمه، آتریوم و غیره هم استفاده می‌شود.

 

wpc l 01برای افرادی که با نوع سقف های کاذب لوور آشنایی ندارند، شاید جالب باشد تا با این نوع سقف کاذب آشنا شوند. کلمه لوور یک لغت فرانسوی است و در زبان فرانسوی به معنی سایه بان است و از آن برای شکستن نور خورشید و تنظیم نور و کاهش دما استفاده می شود.
این سازه ها بسیار پر کاربرد هستند که علاوه بر کارآیی ، جنبه ی تزئینی و زیبایی شناسی نیز دارند.

 

 

rg article 01اجرای روف گاردن به صورت مرحله به مرحله

اجرای روف گاردن یا بام سبز در واقع بنا کردن سازه هایی بسیار زیبا و سازگار با محیط زیست در بالاترین سطح یک ساختمان است.
اگر در خانه ای بدون حیاط یا بالکن زندگی می کنید، دانستن چگونگی اجرای روف گاردن به شما کمک می کند ، تا یک باغ زیبا در پشت بام خود داشته باشید.
قبل از شروع کار، سعی کنید از یک متخصص کمک بگیرید. چه برای انتخاب گیاهان چه برای ایجاد زیرساخت های لازم یک روف گاردن زیبا.
با ما همراه باشید تا چگونگی اجرای روف گاردن در پشت بام را یاد بگیرید

 

چوب پلاستیک یا کامپوزیت چوب پلاستیک که آن را پلاستووود یا چوب پلاست نیز می نامند، یک ماده ترکیبی یا کامپوزیتی است که ترکیبی از چوب طبیعی ، فیبرها یا الیاف های پلاستیکی و پلیمری است.
چوب طبیعی که در تولید چوب پلاست مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر به صورت خاک اره و یا گرانولها و تکه های ریز چوبی است که با مواد پلیمری مانند پلی اتیلن، پلی پروپلین ، پلی وینیل کلراید ( pvc ) و پلیمرهایی از این دست ترکیب شده و پلاستووود را ایجاد می کنند. برای افزایش کیفیت محصولات و نیز ایجاد تنوع در رنگ و ظاهر پروفیلهای چوب پلاست، در تولید چوب پلاستیک از افزودنی هایی مانند رنگ ها، روان کننده ها ، تقویت کننده ها و ... استفاده می شود.


مرسوم ترین روش تولید چوب پلاست امروزه تولید به روش اکستروژن می باشد به این ترتیب که مواد تشکیل دهنده چوب پلاستیک به صورت خمیر با یکدیگر ترکیب شده و سپس برای تولید یک محصول با ضخامت و کیفیت مناسب از میان قالب اکسترود عبور داده شده و فرم می گیرند. البته گاهی برای تولید برخی از محصولات، از روش های دیگری مانند قالب گیری نیز استفاده می شود.

صفحه1 از2

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت