لوور چوب پلاستیک ون وود

wpc l 01برای افرادی که با نوع سقف های کاذب لوور آشنایی ندارند، شاید جالب باشد تا با این نوع سقف کاذب آشنا شوند. کلمه لوور یک لغت فرانسوی است و در زبان فرانسوی به معنی سایه بان است و از آن برای شکستن نور خورشید و تنظیم نور و کاهش دما استفاده می شود.
این سازه ها بسیار پر کاربرد هستند که علاوه بر کارآیی ، جنبه ی تزئینی و زیبایی شناسی نیز دارند.

 

 


سایبان و لوور از المان‌های کلیدی هستند که در طراحی خارجی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. همانطور که می‌دانید سایبان یک سقف است که بر روی قسمت خارجی دیواره‌ های ساختمان یا بهتر است بگوییم نمای ساختمان قرار می‌گیرد که علاوه‌ بر زیبایی که در نمای ساختمان ایجاد می‌کند مانع از تابش مستقیم نور آفتاب می‌شود. لوور نیز نوعی سایبان است که در اشکال مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. سایبان و لوور نیز علاوه‌ بر زیبایی که در نمای ساختمان ایجاد می‌کنند موجب شکستن شدت نور خورشید و همچنین کاهش گرما در مناطق گرم‌ سیری می‌شود.
این سازه ها بسیار پر کاربرد هستند که علاوه بر کارآیی ، جنبه ی تزئینی و زیبایی شناسی نیز دارند.
از سازه چوب پلاست لوور جهت کنترل دید خارجی ( ایجاد حریم خصوصی ) ، جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب و تنظیم میزان نور ورودی به فضا ، جلوگیری از ورود آب باران به فضای داخلی و همچنین تعدیل و کنترل جریان هوا ، در ساخت درب ها و پنجره ها استفاده می شود.
امروزه از این سازه چوبی به عنوان عنصری اصلی در طراحی نمای ساختمان ها نیز استفاده می کنند .
در طراحی داخلی از این سازه ها به عنوان دیوایدر و جداکننده فضاها به صورت یک المان تزئینی استفاده می گردد.
گاه از این سازه چوبی برای پوشاندن تاسیسات زیر سقف و درواقع به عنوان سقف کاذب استفاده می کنند .

از متریال های مختلفی جهت ساخت و اجرای سایبان و لوور استفاده می‌شود که می‌توان به متریال آلومینیوم، فلز، چوب پلاستیک ون وود،ترمو وود ون وود و … اشاره کرد. البته هیچ یک از این متریال ها زیبایی متریال چوب پلاستیک را ندارند. چوب پلاست به عنوان یک متریال بسیار شیک در طراحی داخلی و در نمای ساختمان مورد توجه سازندگان قرار می‌گیرد و جلوه‌ای خاص به آن می‌دهد.

 

کاربرد سایبان و لوور چیست

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سایبان و لوور مانع از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه می‌شوند از این‌رو طول عمر و ماندگاری پنجره‌ها به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و علاوه‌ بر این به دلیل عدم تابش مستقیم نور خورشید به داخل محیط خانه، هوای خنک موجود در آن حفظ می‌شود و گرما به داخل خانه کمتر نفوذ می‌کند. البته از لوور چوب پلاستیک برای ساخت پرگولا، سایبان مغازه ، سایبان فروشگاه و سایبان پارکینگ نیز استفاده می‌شود.

 

مزایای لوور چوب پلاست ون وود به عنوان سایبان

اولین و مهم‌ترین مزیت سایبان زیبایی چشم‌ نواز آن است که تاثیر حیرت‌ انگیزی در نمای ساختمان دارد. به ویژه اگر در نمای ساختمان از چوب پلاست استفاده شده باشد و در کنار آن نیز از سایبان و لوور چوب پلاست نیز استفاده شود.
البته همانطور که اشاره کردیم سایبان و لوور در کنار زیبایی خاصی که به ساختمان می‌دهند از ویژگی‌های دیگری نظیر جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه و ایجاد دمای خنک در خانه برخوردار هستند.


طراحی و اجرای انواع سایبان

با توجه به زیبایی چشم‌گیری که سایبان و لوور دارد می‌توانید با طراحی سایبان بر روی دیوارهای ساختمان خود علاوه‌ بر افزودن زیبایی بیشتر به نمای ساختمان از کاربردهای متعدد آن استفاده کنید و در واقع با اجرای سایبان از تابش نور مستقیم خورشید به داخل خانه جلوگیری کنید تا هم بتوانید هوای خنک داخل را در فصول گرم سال حفظ کنید و هم عمر و ماندگاری پنجره‌ها را افزایش دهید.
امروزه استفاده از انواع سقف کاذب و پرگولا با محصولات چوب پلاست ون وود در صنعت ساخت و ساز بسیار گسترده شده است. اما سقف کاذب لوور چوب پلاست ون وود یکی از جذاب ترین و جدیدترین نوع سقف های کاذب است که به دکوراسیون داخلی محل یا منزل نمایی بسیار زیبا می دهد و علاوه بر زیبایی به تنظیم نور محل نیز بسیار کمک می کند. این نوع از سقف های کاذب بسیار جالب و جذاب هستند و علاوه بر آن نصب و تعویض آن بسیار راحت است.
حالت ظاهری این نوع از سقف های کاذب مانند پرده کرکره است که بر سقف نصب شده است.
لوورهای چوبی زیر مجموعه ای از سقف های کاذب نواری هستند و تیغه ها با فاصله ای ثابت در کنار هم قرار گرفته اند. تیغه ها به صورت ایستاده و با فواصل یکسان در کنار هم قرار دارند . این نوع از لوورها در اندازه و طرح های مختلف قابل طراحی هستند و باعث ایجاد نمایی زیبا در دکوراسیون داخلی می شود. لوورهای چوب پلاستیک ون وود در سقف به صورت عمودی و افقی اجرا می شوند. انتخاب سقف کاذب لوور چوب پلاست برای دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضایی گرم و زیبا در محیط می شود زیرا رنگ نسبتاً طبیعی چوب این فضا را به وجود می آورد.
نکته جالبی که درباره این نوع از سقف های کاذب وجود دارد این است که لوورهای چوب پلاست را به راحتی می توان در کنار سایر مدل های سقف کاذب نیز بکار برد و به نوعی آنها را با هم تلفیق نمود. این نوع از سقف های کاذب را می توان با نورپردازی های خطی و مدولار پیاده نمود. این نوع از سقف های کاذب را می توان در همه مکان ها استفاد نمود، اما با توجه به خصوصیات بسیار ویژه و منحصر بفرد این نوع از سقف های کاذب، برای مکان های عمومی و تجاری بهترین گزینه برای پوشش سقف می باشند

 

ویژگی های سقف کاذب لوور چوب پلاست ون وود

• سقف کاذب لوور وود پلاست (wood plast) دارای استحکام بالایی است.
• این نوع از سقف های کاذب در برابر حشرات موذی، رشد کپک و قارچ ،ساس و موریانه بسیار مقاوم است.
• رنگ و ظاهر این نوع از سقف های کاذب دارای دوام بالایی است و پس از گذشت سال ها نما و ظاهر اولیه خود را حفظ می نماید.
• سقف کاذب لوور پلی وود از تیغه هایی که معمولاً به شکل مستطیل است و با فواصل مساوی تشکیل شده است.
• این نوع از سقف های کاذب نیاز به زیرسازی مخصوص به خود دارد.
مزایای استفاده از سقف کاذب لوور وود پلاست
• به دلیل چگالی پایین این نوع از سقف های کاذب، سقف بسیار سبک تر از سایر سازه ها و سقف های کاذب است.
• با توجه به اینکه این نوع لوور را می توان در همه اندازه ها برش زد، امکان استفاده از این نوع سقف کاذب در همه نوع سقف و با هر اندازه ای امکان پذیر است.
• این نوع سقف کاذب بسیار زیبا است و منظره ای مدرن و بسیار زیبا را به وجود می آورد.
• سقف کاذب لوور چوب پلاست ون وود میتواند بنا به سلیقه مشتری در ابعاد کاملا دلخواه طراحی و تولید گردد.
• ضمناً با توجه به اینکه امکان تولید با سایزهای مختلف در لوور های ون وود وجود دارد (ابعاد سفارشی) پرت مصرف کننده به زیر 2% خواهد رسید در صورتیکه با لوور مشابه چوب یا آلومینیوم حداقل پرت مورد انتظار 15% می باشد، که از لحاظ هزینه و مقرون بصرفه بودن ،متریال چوب پلاستیک ون وود بالاترین نمره را کسب کرده است.
• استقامت بسیار بالا در برابر عوامل محیطی
• کنترل کننده نور و کاهش دهنده گرما
• مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، گرما و سرما
• ثبات بسیار بالای شکل ظاهری و رنگ تیغه ها
• مقاوم در برابر فشارهایی همچون زلزله
• نرمال کردن تغییرات و شرایط آب و هوایی
• معایب سقف کاذب لوور چوبی (چوب طبیعتی یا ترمو وود)
• این نوع از سقف های کاذب با توجه به اینکه انتخابی بسیار عالی برای پوشش سقف هستند اما معایبی نیز دارند که البته این معایب در برابر محاسن استفاده از لوور چوبی بسیار کم و ناچیز است.
امکان باز و بسته شدن این نوع از لوورها بسیار محدود است و اگر این کار به دفعات زیادی انجام شود، شکل اولیه لوور چوبی دفرمه می شود.
• معمولا قیمت این نوع از سقف های کاذب نسبت به انواع سقف های لوور مصنوعی کمی بالاتر است.
• ماهیتی قابل اشتعال دارد.
• چگونگی نصب سقف کاذب لوور چوبی
برای نصب سقف کاذب لوور چوب پلاست ابتدا باید کریرهای نگهدارنده تیغه های لوور وود پلاستیک ون وود را نصب نمود. معمولا این کریر از جنس گالوانیزه است که به صورت مستقیم بر روی سقف نصب می شود. سپس آوزیها که معمولا از جنس گالوانیزه،آهنی و ناودانی است نصب می شود.پس از نصب کریر و نگهدارنده های اصلی حال باید تیغه های چوب پلاست لوور را نصب نمود. عمل نصب سقف کاذب لوور چوب پلاست بسیار ساده است و بهتر است قبل از نصب، ابتدا سقف را تراز نمود تا پس از نصب این نوع دیوار کاذب، سقف صاف و یکدست شود. قیمت نصب و خرید این نوع از سقف های کاذب با توجه به مساحت سقف تعیین می شود.


نگهداری از سقف های کاذب لوور چوب پلاست ون وود

به دلیل جنس این نوع از سقف های کاذب، نگهداری و تعمیر آن نیز بسیار راحت است. برای تمیز کردن این نوع از لوورهای چوب پلاست ون وود به راحتی می توان تیغه را با دستمال یا هر چیز دیگری تمیز نمود. همچنین در صورت خراب شدن هر یک از تیغه ها، تعمیر و یا جایگزینی آن نیز بسیار راحت است و برای این کار می توانید از نیروهای باتجربه و دوره دیده در این زمینه استفاده کنید.
کاربرد سقف کاذب لوور چوب پلاستیک ون وود
• از این نوع سقف کاذب می توان در قسمت های مختلف منازل استفاده نمود تا باعث ایجاد نمایی زیبا در دکوراسیون منزل شود.
• سقف های کاذب لوور چوب پلاست برای محیط های کاری بسیار جالب و جذاب هستند و نمایی مدرن و شیک را به وجود می آورند.
• برای سقف آلاچیق و پرگولاها نیز می توان از این نوع سقف های کاذب استفاده کرد، زیرا با قسمت های دیگر آلاچیق که معمولا از جنس چوب پلاست و یا چوب طبیعی است بسیار همخوانی دارد و زیباست.
• استفاده از این نوع لوورهای چوب پلاستیک برای ساختمان صنعتی و مکان هایی همچون نیروگاه های برق و ریخته گری ها به دلیل تهویه مناسبی که دارند، بسیار مناسب است.
کارایی سقف کاذب لوور چوب پلاست ون وود در ساختمان
لوورهای چوب پلاست مصالحی کاملاً جدید در ساختمان ها هستند که به صورت تیغه هایی افقی بر روی سطح سقف نصب می شوند. زاویه این لوررها به گونه ای است که از عبور و تابش مستقیم آفتاب، آلودگی های صوتی و بارش باران به داخل محیط جلوگیری می کنند. زاویه این تیغه ها می توانند به صورت ثابت یا متحرک باشند و به راحتی تنظیم می شوند. بنابراین برای مکان هایی که به تنظیم دما نیاز دارند و همچنین زیبایی نیز برای آنها اهمیت دارند می توان از این نوع از سقف های کاذب استفاده نمود.

 

زیرسازی سقف های کاذب لوور چوب پلاست

زیرسازی یکی از مهمترین قسمت ها در نصب انواع سقف کاذب است. به مجموعه ای از سازه ها در کنار هم که نگهدارنده سقف کاذب هستند، زیرساز سقف کاذب گفته می شود. در واقع این سازه ها ارتباط دهنده بین سقف اصلی و سقف کاذب هستند و معمولا به صورت دو خط عمود بر هم اجرا می شود و در برخی از موارد نیز ممکن است به صورت زاویه دار اجرا شود. همانگونه که گفته شد برای لوورهای چوب پلاستیک معمولاً از سازه ها و اتصالات آهنی و گالوانیزه استفاده می شود.
البته در انتخاب نوع این سازه ها باید به دمای محیط و میزان رطوبت نیز بسیار دقت نمود. اگر از زیرسازی آهنی برای نصب لوور پلی وود بر روی سقف استفاده شود، این اتصالات آهنی به صورت مستقیم بر روی سقف اصلی ساختمان نصب می شود. سپس اتصال سقف کاذب به زیرساز با استفاده از پیچ و مهره و پرچ و ... انجام می شود. برای هر زیرسازی، طراح سقف کاذب خود نقشه ای را طراحی می نماید که در آن انواع متریال پوششی و برش های عرضی و طولی را مشخص می نماید. بنابراین زیرسازی در طراحی و اجرای لوورهای چوب پلاستیک (wpc) سقف بسیار اهمیت دارد.

 

آشنایی با ترمووود

همانگونه که می دانید در لوورهای چوبی که برای سقف استفاده می شود، معمولاً از ترموود به دلیل ویژگی های خاص و منحصر بفردش استفاده می شود. ترمووود به معنی چوب حرارت دیده است که با استفاده از حرارت ساختار سلولی آن تغییر یافته است. این نوع از چوب به دلیل ویژگی هایی که دارد با محیط زیست بسیار سازگار است و هیچ گونه ضرری ندارد. ترمو چوب ابتدا با دمای حدود 220 درجه حرارت داده می شود و قبل از شروع به سوختن چوب، دمای آن کم کم پایین می آید. این تغییر دما و حرارت دادن باعث می شود تا خواص چوب تغییر پیدا کند و در برابر دما و بسیاری از عوامل محیطی، دارای مقاومت بسیار بالایی شود. معمولاً به دلیل دمای بالا، رنگ چوب ترمو نیز تیره می شود و به ندرت در رنگ های روشن می توان این نوع چوب را پیدا کرد.
به همین دلیل از این نوع چوب در لوورهای سقفی نیز استفاده می شود. امروزه نیز سازندگان به دلیل ویژگی های ترمووود از آن در ساخت ساختمان ها استفاده می کنند که باعث تحول بسیار بزرگی در صنعت معماری و ساخت و ساز شده است. چوب علاوه بر اینکه زیبا است، به نوعی نمادی از آرامش و طبیعت نیز محسوب می شود و همین امر حسی خوب را بوجود می آورد.
ون وود از جنس چوب، اما فراتر از چوب

 

 

 

نحوه اجرای سقف کاذب الواری چوب پلاستیک به صورت ذیل می باشد:

 wpc l 01

 

لوور آلومینیومی:
Louver Ceiling System

سیستم سقف لووِر آلومینیومی از انواع سقف ‏های باز می‏باشد و به صورت باکس ‏های طولی و نواری اجرا می ‏شود. این سقف به شرط اجرای اصولی یکی از ساده‏ ترین مکانیزم ‏های باز و بست در میان سقف ‏های کاذب را دارا است و در صورت نیاز دسترسی به هر نقطه از فضای پشت سقف به راحتی امکان باز نمودن و نصب مجدد هر یک از باکس‏ ها وجود دارد.
ویژگی ‏های کلیدی انتخاب لوور آلومینیومی :
سهولت دسترسی به پشت سقف، مونتاژ سریع، عدم نیاز درز انقطاع، بسیار آکوستیک با توجه به ساختار خطی، قابل شستشو، پایایی طولانی، امکان ترکیب با سقف ‏های دیگر، زیبایی چشمگیر سقف نهایی و سازگار با سیستم روشنایی خطی.


مشخصات فنی کلیدی لوور آلومینیومی :

• متریال لوور آلومینیومی :
پروفیل آلومینیوم با آلیاژ 3105 سختی 16/14 به ضخامت 1/5 mm تا 2/5 mm (ترمووود یا قالب انحصاری چوب پلاست ون وود)
• رنگ لوور آلومینیومی :
رنگ پودری الکترواستاتیک (Powder Coating) رباتیک به ضخامت 60 µm تا 80 µm مطابق با رال استاندارد اروپا
• ابعاد استاندارد لوور آلومینیومی :
100×50 mm – 100×40 mm – 95×25 mm – 60×40 mm – 55×35 mm – 50×50 mm – 50×30 mm
اندازه‏ی گام میان باکس ‏ها متغیر بوده و سفارش مقاطع با ابعاد دیگر امکان‏پذیر است.
• وزن لوور آلومینیومی :
حد اکثر وزن در هر متر مربع: 16/75 kg
میزان وزن در هر متر مربع با توجه به ابعاد لووِر و فاصله ‏ی گام متغیر است.


مشخصات عملکرد لوور آلومینیومی :

آکوستیک، مقاوم در برابر حریق، ضد خوردگی و قارچ، قابل شستشو، ضد خش، دافع گرد و خاک، قابل بازیافت
سیستم زیرسازی و نصب سقف کاذب لوور آلومینیومی :
کریِر گالوانیزه لووِر، سیستم آویز مناسب (قوطی آهنی یا ناودانی گالوانیزه به ابعاد مورد نیاز)

 

کاربردهای رایج سقف کاذب لوور آلومینیومی :

راهروها و دسترسی ‏های با عرض کوتاه مراکز اداری، تجاری، ورزشی، صنعتی، آموزشی، پتروشیمی، مسافربری، درمانی، مترو و

 wpc l 02

مزایا و نقاط قوت لوور آلومینیومی:

• زیبایی و شکیل بودن سقف نهایی و ایجاد فضایی مدرن
• امکان دسترسی آسان به فضای زیر سقف در دوران بهره‏برداری با توجه به باز و بست آسان پروفیل ها
• ضد حریق بودن سقف نهایی
• قابلیت رنگ آمیزی به صورت دکورال و همچنین پاودِر کوتینگ بر اساس کد رال رنگ
• ایستایی و استحکام بالای سقف تمام شده


محدودیت های لوور آلومینیومی:

• عدم ایجاد فضای آب بند (Isolated)
با توجه به قیمت متریال آلومینیوم، قیمت تمام شده تولید محصول بالاتر از سایر محصولات می‏باشد
قیمت آلومینیوم با توجه به نوسانات شدید ارزی بسیار بسیار بالا می باشد و اصلا قابل مقایسه با متریالی همچون چوب پلاست ون وود نمیباشد.

 

نحوه نصب و پیاده سازی لوور آلومینیومی:

کریر اصلی و نگه دارنده لوور آلومینیومی از نوع گالوانیزه می باشد که به صورت مستقیم از سقف اصلی قابلیت آویزگیری دارد. برای آویزها میتوان از پروفیل آهنی، سازه های گالوانیزه، ناودانی، مفتول رزوه ای (راد) استفاده نمود. پس از نصب مهارهای اصلی و کریر بر روی آن ها نوبت به نصب تیغه ها می رسد، با توجه به سیستم اختصاصی که برای این محصول طراحی شده، عملیات نصب نیز با سهولت و سرعت بالا انجام میگیرد. با توجه به نصب مستقیم پروفیل بر روی کریر و آویزگیری مستقیم کریر از سقف اصلی از نکات مهم در عملیات نصب رعایت تراز سقف (ریسمانی بودن) پیش از نصب پروفیل ها می باشد.

 

نگهداری و تعمیرات لوور آلومینیومی:

با توجه به پایایی و استحکام بالای سقف کاذب لوور آلومینیومی پره ای امکان نظافت و تمیزکاری تیغه ها به راحتی روی سطح تمام شده وجود دارد. همچنین در صورت نیاز به ترمیم به هر دلیل ممکن به دلیل سادگی باز و بست لوور آلومینیومی نیاز به نیروی اجرایی آموزش دیده نبوده و امکان ترمیم و تعمیر سقف در هر نقطه از آن به راحتی وجود دارد.
ون وود از جنس چوب اما فراتر از چوب.

wpc.ir

02126753345

09383603809

 

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت