کامپوزیتهای چوبی پلاستیکی ون وود

wpc logo mWood-plastic composite که امروزه به اختصار wpc کامپوزیتهایی هستند که از ترکیب موادی همچون نامیده می شوند، الیاف چوب طبیعی ، پلاستیک و ترموپلاستیک ها و نوعی آرد مخصوص ساخته می شوند چوب پلاست polywood نوع بسیار جدیدی از این گروه محصولات می باشد که در تولید آن از دو بخش مواد استفاده می گردد . در بخش چوب از مواد اولیه ای مانند الیاف تفاله ، پوسته بادام زمینی ، بامبو ، کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود.

 

مزایای کامپوزیتهای چوبی پلاستیکی (چوب پلاست):


۱۰۰% ضد آب و رطوبت
عایق تقریبی هرنوع اشعه و امواج رادیو مغناطیسی ، صوت ، گرما و سرما
آنتی باکتریال ، مقاوم در برابر جذب و نفوذ بسیاری از میکروب و باکتری ، مقاوم در برابر نفوذ برخی از اسیدها ، مایعات و چربی ها
با انبساط و انقباض نسبی در شرایط مختلف آب و هوایی
استقامت بسیار بالا ، وزن سبک و مقاوم در برابر هر نوع ضربه و خش
غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر حریق(کندسوز) ، عدم امکان بروز هر نوع اتصال و جرقه
دارای حداقل عمر مفید 15 سال با کمترین تغییر شکل ، کسر مقاومت و تغییر مشخصات ظاهری
کاملا قابل شستشو و تمیز کردن با انواع پاک کننده ها و مواد شوینده
مقاوم در برابر نفوذ حشرات و جانورانی مانند موریانه و موش
۱۰۰% قابل بازیافت و کاملاً هماهنگ با محیط زیست ، به دلیل ساخت با مواد ترکیبی چوب پلاستیک
مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار اجسام خارجی و همچنین عدم ترک خوردگی
معایب کامپوزیتهای چوبی پلاستیکی (چوب پلاست):
وجود مشکلات عمومی چوب ها از جمله رطوبت زدگی، کپک زدن و پوسیدگی
ناپایداری رنگ چوب پلاست و تغییر رنگ سطح چوب پلاست ها در مجاورت نورخورشید
چوب پلاست ها همچنین به نسبت چوب معمولی از استحکام کمتر و وزن بیشتری برخوردارند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی در استفاده از آنها در بسیاری از زمینه های کاربردی باشد


کاربرد چوب پلاست:


کفپوش ( فضای باز) ، کفپوش و چیده مان پیرامون استخر، حمام ، سونا و جکوزی و …
پوشش دیوار:
نمای ساختمان ، درب های ورودی ساختمان و پارکینگ ، پلکان ، سقف کاذب و پوشش سقف و بام ، داکت و ناودان
تراس ، حیاط خلوت ، بالکن و نرده
فنس ، پارتیشن ، پرده و کرکره
آلاچیق ، پرگولا ، پلاژ ، پناهگاه های ساحلی ، پارکینگ خودرو ، سایه بان و رواق
میز و نیمکت ، چراغ های باغچه و پارک ، سطل زباله و سایر مبلمان شهری
گلدان های باغچه و پارک ( فلاور باکس )
تابلوهای راهنمایی و رانندگی / تابلوهای تبلیغاتی
ساخت تجهیزات مدارس

ون وود شبیه چوب اما فراتر از چوب

 

باربیکیو

آماده کردن غذا در فضای باز و خوردن آن در فضای باز لذت بسیاری دارد با طراحی باربیکیو علاوه بر اینکه این فضا را برای شما فراهم کند زیبایی به فضای شما اضافه می کند.همجنین باربیکیو ها به عنوان فضای سرگرمی برای شما عمل می کند و فضای مناسبی برای دور هم جمع شدن خانواده و دوستان می باشد.باربیکیو ها مانند یک آشپزخانه در فضای باز می باشد با این تفاوت از آشپزخانه که شما می توانید به صورت گروهی در فضای باز به پخت غذا بپردازید و با طراحی مبلمان در فضای باربیکیو خود محلی برای صرف غذا در فضای باز فراهم کنید.
از باربیکیو ها در بالکن-باغ-حیاط-روف گاردن-پارک ها و ... استفاده می شود.
طراحی باربیکیو شامل موارد زیر می باشد:
1-تعیین ارتفاع مناسب
2-استفاده از هود(دودکش)
3-طراحی پیشخوان باربیکیو
4-استفاده از متریال متناسب با محیط
5-طراحی سایبان
6-طراحی کابینت در صورت وجود فضای کافی
7-طراحی فضای شست و شو در صورت وجود فضای کافی
8-طراحی باربیکیو در آلاچیق در صورت وجود فضای کافی
کلمه باربیکیو یک کلمه کارابینی است و اصل کلمه باباکوآ بوده است که در آن از دودی کردن غذا‌ها استفاده می‌شده است
باربیکیو عمدتاً به دستگاهی که جهت کباب کردن انواع گوشت به کار می رود می گویند.به عبارت دیگر باربیکیو در زبان فارسی نوعی منقل یا کباب پز می باشد

 

 

محوطه سازی زیبا و کم هزینه

محوطه سازی به زبان ساده به نحوه به کارگیری و قرار دادن المان های مورد نیاز در یک فضا گفته می شود. برخی گمان می کنند تعیین فضای سبز و جدول بندی, محوطه سازی نام دارد اما در واقع این مورد جزء قسمت ناچیزی از عملیات و پروژه های پیچیده محوطه سازی می باشد. در بحث محوطه سازی باید به ایمنی و استاندارد بودن آن نیز توجه داشت. مثلا برای ساخت استخر در محوطه ویلا باید شرایط و ضوابط لازم را در نظر گرفت. در محوطه سازی باغ ها نیز طراحی های تخصصی باید صورت گیرد.
شرایط آب و هوایی منطقه را باید در نظر بگیرید. گیاهانی که مناسب آب و هوای منطقه‌ی هستند را شناسایی کنید. می‌توانید با مراجعه به گلخانه‌ها از فروشنده بخواهید که گیاهان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی این منطقه را معرفی کند.

محوطه سازی به منظور مسطح کردن و آماده نمودن محوطه ساختمان ها و ایجاد فضای سبز است که مواردی مانند طراحی پیاده رو, خیابان سازی, شبکه های جمع آوری آب و فاضلاب و … را نیز در بر می گیرید. سازندگان و پیمانکاران پروژه های ساخت و ساز بر اساس محدوده زمانی مشخص شده و نقشه اجرایی اقدام به محوطه سازی کرده و مراحل را گام به گام انجام می دهند. اگر موارد ضروری در اجرای مراحل پروژه رعایت نشوند و این امر منجر به بروز مشکلات بعدی شود, پیمانکار پروژه موظف است با هزینه خود نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.
تعیین نقاط نشانه و مبدا
نقاط نشانه و مبدا طرح توسط دستگاه نظارت و کارفرما به پیمانکار پروژه تحویل داده می شود و پیمانکار باید نهایت دقت را در حفظ این نقاط به کار گیرد. اگر نیازی به تغییر احتمالی نقاط باشد, دستگاه نظارت مسئولیت اینکار را به عهده دارد. پیمانکار نیز با توجه به پروژه باید نسبت به تعبیه نقاط مرجع فردی اقدام نماید.


تخریب

ساختمان های فرسوده ای که در محل پروژه قرار گرفته اند و تخریب آنها ضروری است, باید توسط مهندسین اندازه گیری و صورت جلسه شود اما اگر این ساختمان ها جزء آثار باستانی محسوب شوند قبل از تخریب آنها باید نسبت به کسب موافقت از میراث فرهنگی اقدام شود, صورت جلسه شده و با تایید دستگاه نظارت عملیات تخریب اجرا شود.


پر کردن چاه ها

اگر در محل اجرای پروژه با چاه فاضلاب و یا قنات های خشک مواجهه شدید باید نسبت به پر کردن آن اقدام کنید. اگر عمق این چاه ها و قنات ها 10 متر باشد باید از مصالحی نظیر سنگ, خاک و شفته برای پر کردن آنها استفاده شود و در صورت بالاتر بودن ارتفاع آنها پیمانکاران باید با تکیه بر دستور دستگاه نظارت عملیات را اجرا نمایند.
جلوگیری از نفوذ آب به محوطه
عملیاتی نظیر لوله کشی, سنگ چینی, آب روها و ساخت تاسیسات ویژه برای کنترل آب های زائد باید طبق دستور دستگاه نظارت و نقشه اجرایی صورت گیرد. محوطه کارگاه باید نسبت به نفوذ و جذب آب محافظت شود.


تامین آب کشاورزی و شهری:

سیستم حفاظت کارگاه باید به گونه ای با شد که درطول پروژه مشکلی برای آب کشاورزی و شهری به وجود نیاید.
مسطح کردن محوطه
منظور از مسطح کردن, رفع پستی و بلندی های سطح برای رسیدن به تراز مناسب است.
زهکشی محوطه
زهکشی محوطه باید طبق دستور دستگاه نظارت و نقشه اجرایی صورت گیرد. منظور از زهکشی کنترل سطح آب زیرزمینی تا تراز مشخص, خارج کردن آب های ناشی از بارندگی و مهار مسیر سیلاب ها می باشد.
زهکشی زیرزمینی
زهکشی زیرزمینی برای کنترل و ثابت نمودن سطح آب زیرزمینی در تراز مشخص صورت می گیرد. این تراز بر اساس پی سازه ها, پی زیرزمین ها و سطوح زیر ساختمان معین می شود و از ایجاد مشکلاتی نظیر نم کشیدن ساختمان و نفوذ آب به آنها جلوگیری می کند.

 

آلاچیق زیبا و مدرن

آلاچیق (تلفظ اللا-چگ) به طور سنتی توسط یک قبیله عشایری، شهسووان، از شمال ایران مورد استفاده قرار می گیرد. نام این سازه ی زیبا از نوعی واژه ی ترکمنی گرفته شده است اما نام فارسی آن تارم می باشد که به شکل طارم نوشته می شود . البته استفاده از کلمه ی آلاچیق به عنوان نام این سازه بیشتر رواج دارد
آلاچیق ها در سه نوع چوبی ، فلزی و UPVC قابل طراحی و عرضه می باشند.


یکی از بهترین انواع آلاچیق برای استفاده در فضای سبز ، پارک ها ، باغ ها و باغچه ها آلاچیق چوبی می باشد چرا که فضای دل نشینی را برای استراحت و هواخوری به ویژه لذت بردن از محیط اطراف ایجاد می کنند . علاوه بر این سقفی که در ساخت آلاچیق های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد از ریزش آب در هنگام بارندگی جلوگیری می کنند . معمولا از چوب کاج و یا چوب سرو به دلیل سبکی آنها در ساخت آلاچیق های چوبی استفاده می گردد .


نوعی دیگر از آلاچیق ها ، آلاچیق های فلزی می باشند که برای ساخت آنها از مصالحی مانند : چوب ، بتن و سیمان استفاده می شود .
نوع دیگر آلاچیق های UPVC می باشد که در ساخت این نوع از آلاچیق ها از سقف شیشه ای ، دیوار ها و پنجره های UPVC استفاده می شود که این نوع آلاچیق ها به عنوان کافی شاپ و گلخانه در کنار آب نما مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع دیگری از آلاچیق که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد متریالی از ترکیب چوب و پلاستیک می باشد که بانام تجاری چوب پلاستیک یا وود پلاست یا پلی وود شناخته می شود که همزمان زیبایی چوب و مقاومت پلاستیک را داراست که شرکت ون وود به دلیل بالا بردن کیفیت کارهای خود ترجیح می دهد از این متریال فوق العاده استفاده کند.

اگر بخواهیم به تاریخچه ی آلاچیق بپردازیم باید بگوییم که آلاچیق از کشورهای غربی توسعه پیدا کرده است به گونه ای که از این نوع سازه ها در قرن 19 در کشورهای غربی در باغ های اشخاص ثروتمند مورد استفاده قرار می گرفته و نکته ی جالبی که در طراحی این سازه ها رعایت می شده این است که گل کاری در پیرامون آنها بوده است .

اما امروزه با استفاده ی بسیار زیاد از این نوع سازه ها در کشورما به ویژه در فضاهای سبز ، پارک ها ، باغ ها و باغچه ها می توان آلاچیق های چوبی را از فروشگاه های وسایل باغچه خریداری کرد یا ازشرکت هایی که کارهای مربوط به چوب را انجام می دهند مانند شرکت ون وود که این کار را با هزینه مناسب برای شماانجام می دهد. البته باید توجه داشته باشید که آلاچیق های چوبی موجود در فروشگاه های وسایل باغچه دارای انواع ایرانی و چینی هستند.


زمانی که برای تفریح و یا هواخوری به فضای سبز ، پارک ، باغ و یا باغچه ی خود می روید شاید دوست داشته باشید که سرپناهی داشته باشید تا در زیر آن بنشینید و از محیط و فضای زیبایی که در اطراف شما قرار گرفته است لذت ببرید و آرامش بگیرید ، از همین روآلاچیق ها ساخته شده اند ، آلاچیق ها سازه هایی فلزی و یا چوبی هستند که در گوشه باغ ها ، پارک ها و یا باغچه ها ساخته می شوند که از آنها به عنوان سر پناهی برای نشستن استفاده می شود . اکثر آلاچیق ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که دارای گنبد می باشند و اطراف آنها باز است.


در صورتی که قصد دارید آلاچیق مدرن و مجللی داشته باشید باید به چندین نکته توجه داشته باشید چرا که این نوع از آلاچیق های مدرن تنها در دو منطقه قابل نصب و اجرا می باشند.

اولین منطقه ای که آلاچیق های مدرن در آن قابل نصب می باشند در محیط تراس می باشد و دومین منطقه محوطه ی باغی است که کمی از ساختمان فاصله دارد.

اما شاید برایتان سوال باشد که چرا به این آلاچیق ها، آلاچیق های مدرن گفته می شود چرا که این آلاچیق های مدرن دارای امکانات رفاهی مانند باربیکیو و کباب پز می باشند.

البته چنین امکاناتی کم کم برای تمامی آلاچیق ها ضروری می باشد و البته مزایای خاص خود را دارد به گونه ای که موجب می شود تا مجبور نباشید غذای خود را در منزل تهیه کنید و با خود به آلاچیق ببرید چرا که می توانید با استفاده از باربیکیو و کباب پز ، جوجه ، کباب و یا غذای مورد نظرتان را در همان جا تهیه کنید .

این نوع از آلاچیق های مدرن ون وود به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که هیچ گونه مزاحمتی از نظر دود هیزم و ذغال را برای شما ایجاد نمی کنند و جالب است بدانید که حتی لازم نیست باربیکیو در فاصله ی دورتری از آلاچیق ون وود نصب شوند ، باربیکیو محل مناسبی برای جمع آوری و دسترسی آسان به چوب و ذغال و حتی لوازم مورد نیاز می باشد.


محلی که آلاچیق در آن نصب می شود مسئله ی حائز اهمیتی می باشد چرا که آن محل حتماً باید مشرف به فضای سبز و آبشار و همچنین منظره های زیبا باشد.

 

آلاچیق های ون وود دارای ابعاد متفاوتی هستند که ابعاد آنها بستگی به دو عامل دارد :

اولین عامل مرتبط با فضایی می باشد که آلاچیق در آن نصب می گردد به گونه ای که در مکان هایی که کوچک هستند نباید از آلاچیق بزرگ استفاده کرد و یا برعکس در ویلاهای خیلی بزرگ نباید تنها از یک آلاچیق کوچک استفاده کرد چرا که می توان از یک آلاچیق بزرگ و یا چندین آلاچیق استفاده کرد .

و اما دومین عامل بستگی به تعداد نفراتی دارد که قصد استفاده از آلاچیق را دارند که معمولا آلاچیق ها برای 6 نفر تا 8 نفر و یا بالاتر طراحی و ساخته می شوند .

 

 

گابیون زیبا و ارزان ون وود

یک گابیون (از گاب بیو ایتالیایی به معنای "قفس بزرگ"؛ از گابی ایتالیایی و لاتین cavea به معنی "قفس") یک قفس ، سیلندر یا جعبه پر از سنگ، بتن، گاهی اوقات شن و ماسه و خاک برای استفاده در مهندسی عمران، ، برنامه های کاربردی نظامی و محوطه سازیو برای تثبیت خطوط ساحلی، رودخانه ها یا دامنه ها در برابر فرسایش استفاده می شود . استفاده های دیگر شامل دیوارهای نگهداری، موانع سر و صدا ، دیوار موقت سیل ، فیلتر کردن سیل از رواناب، برای سدهای کوچک یا موقت / دائمی، رودخانه و یا پوشش کانال است. آنها ممکن است مورد استفاده قرار گیرند تا نیروی جریان آب سیل را در اطراف سازه آسیب پذیر هدایت کنند.


برای کنترل فرسایش، از گابیون استفاده می شود. برای سدها یا در ساخت پایه، سازه های فلزی استوانه ای استفاده می شود. در یک محیط نظامی، گابیون های پر از زمین و یا شن و ماسه برای محافظت از سپاهان ، پیاده ها و توپچی ها از آتش دشمن استفاده می شود.


لئوناردو داوینچی یک نوع گابیون که Corbeille Leonard نامیده می شود ("سبد لئونارد") برای پایه های قلعه سان مارکو در میلان طراحی کرده است.
دیوار گابیون یک دیوار نگهدارنده از گابیون های پر شده از سنگ است که همراه با سیم متصل شده اند. دیوارهای گابیون معمولا ضرب و شتم (زاویه عقب به سمت شیب)، و یا با شیب به عقب برگشتند، نه به صورت عمودی.


امید به زندگی گابیونها بستگی به طول عمر سیم و محتویات سبد دارد. هنگام شکستن سیم، ساختمان شکست خواهد خورد. سیم فولادی گالوانیزه شایع است، اما از سیم های PVC و پوشش ضد زنگ نیز استفاده می شود. تخمین زده می شود گابیون های که از گالوانیزه PVC پوشش داده شده اند تا 60 سال زنده بمانند. بعضی از تولیدکنندگان گابیون 50 سال دیگر هماهنگ ساختاری را تضمین می کنند.
بخش بزرگی از سازه های جریان در اثر خراب شدن و نبود یکپارچگی ساختاری سبدها شکست خورد. به طور خاص، خوردگی و سایش سیمها با حرکت جنبش، سازه ها را از بین می برد و سپس به کانال ها فرو می ریزد امروزه گابیون ها به شکل دکوراتیو در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد که با سنگ های رنگی پر می شود.
گابیون های دکوراتیو در نما، دکوراسیون داخلی به عنوان جدا کننده در ابعاد کوچک به عنوان فلاورباکس نیز استفاده می شود که شرکت ون وود اولین تولید کننده گابیون های دکوراتیو در خاور میانه محسوب می شود.


ون وود بزرگترین تولید کننده و توزیع کننده انواع پروفیل های چوب پلاست در ایران


02126753345
09383603809


Wpc.ir

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت