اطلاعات مفید در مورد خانه های چوبی ون وود

گروه ون وود

خانه چوبی | کلبه چوبی | ساخت کلبه جنگلی  

اینکه در یک مکان خوش آب و هوا محلی داشته باشیم برای دوری از زندگی شلوغ و پر از انواع آلودگی، بسیار خوشایند است. بسیاری از مردم شهرهای شمال کشور را برای ساخت کلبه چوبی شخصی انتخاب می کنند تا گاهی خستگی زندگی ماشینی را در آن رفع کرده و به طبیعت نزدیک شوند. وقتی در اتومبیل خود از کنار شهرهای کوچک شمالی می گذرید، حتما انواع ویلا را از بزرگ و کوچک، لوکس و ساده می بینید. کلبه ها و ویلا ها از متریال مختلفی ساخته می شوند. اما کلبه چوبی و یا ویلا چوبی مزایایی دارد که ما در ادامه این مطلب با تکیه بر این مزایا توضیح می دهیم که چرا داشتن یک کلبه چوبی ایده بسیار خوبی است. با ما همراه باشید.

ویژگی های منحصر به فرد چوب 

چوب دارای مصارف مختلف و تقریبا کاربردی نامحدود است که در کنار این موضوع و برخلاف تصور عامه، عمری طولانی دارد، قابل انعطاف است و به راحتی پرداخت شده و به کار برده می شود. این ماده سبک و دارای مقاومت بالایی است. ساختمان ها، برج ها و پل های چوبی در سراسر جهان، نمایانگر این واقعیت است شاهد مثال کاربرد های فراوان چنین ماده ای است. ساختمان ها، سازه های خرپایی، دیوارها، سقف ها و پله های چوبی، قرن هاست که مورد استفاده است.
در حال حاضر، خانه های مسکونی با بیش از
۷۰۰ سال قدمت که هنوز هم از آنها استفاده می شود، نشانگر عمر طولانی چوب به عنوان مصالح ساختمانی است. جدای از این، مردم خانه های چوبی را به خاطر اینکه دارای معماری خلاق و منعطف، مقرون به صرفه، سالم برای زندگی و در عین حال زیباست، انتخاب می کنند. جالب اینجاست که خانه های چوبی در رابطه با حفاظت مقابل گرما دارای بیشترین کارایی هستند. به علاوه، با به کاربردن روش های مدرن ساخت وساز با چوب، احتیاجی برای به کار گرفتن مواد شیمیایی برای حفاظت چوب نیست.

 

 امروزه مصالح چوبی مدرن تحت آزمایش و کنترل کیفیت مستمر است. کیفیت مصالح و تولیدات چوبی از طریق گواهینامه ها و استاندارد های موجود کنترل و تضمین می شود. مزایایی مانند پیش سازی های موثر و سریع قطعات ساختمان، آسانی تهیه و پرداخت، ساخت وساز با چوب را مقرون به صرفه می کند. به همین دلیل ساخت وساز با چوب همواره انتخابی صحیح و مطمئن است.

چرا ساخت کلبه چوبی بهتر است؟

با توجه به ویژگی های شگفت انگیزی که در بالا در مورد چوب شرح دادیم، قابل تصور است که چرا این هدیه طبیعت یکی از بهترین مصالح در ساخت ساختمان به شمار می آید. اما دلایلی کلبه چوبی را برتر از سایر مصالح می کنند عبارتند از:

صرفه جویی هم در پول و هم در انرژی

حتما می دانید که چوب یک عایق بسیار قوی در برابر صدا و گرما و سرما است. در دنیایی که رو به اتمام بودن سوخت های فسیلی انسان را مجبور به استفاده از منابع دیگر برای تولید انرژی می کند، زندگی در یک ویلا یا کلبه چوبی که انرژی خانه را بسیار کمتر هدر می دهد امتیاز بزرگی است. هر چقدر انرژی کمتری از خانه شما به بیرون هدر رود، کمتر نیاز به استفاده از انرژی را خواهید داشت. که این در نهایت یعنی کمتر انرژی مصرف کنید و کمتر پول برای انرژی پرداخت کنید. 

هزینه پایین ساخت کلبه چوبی 

 هزینه ساخت کلبه چوبی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. یکی از تاثیر گذارترین عوامل در قیمت کلبه چوبی، فرآیند ساخت چارچوب ها و قاب های چوبی است. در صورت بهینه بودن این فرآیند، هزینه ساخت ویلا بسیار کمتر شده و کلبه چوبی را تبدیل به مقرون به صرفه ترین گزینه می کند.

تاثیر مثبت چوب در سلامت جسم و روان

از زمانی که انسان زندگی شهری را گسترش داده و به تدریج ارتباطش با طبیعت کمتر و کمتر شد، جسم و روانش واکنش هایی ناشی از دوری از طبیعت نشان دادند. اینکه بعضی مواقع حال خوشی از زندگی نداریم و از زندگیمان لذت نمی بریم، اما به محض پا گذاشتن به محلی در اطراف شهر و تنفس هوای پاکیزه و استشمام بوی درختان و گیاهان حالمان دگرگون می شود، گواه این مسئله است که ما نیاز داریم با طبیعت ارتباط نزدیک تری داشته باشیم. زندگی در خانه چوبی کمک می کند که حس کنید متعلق به طبیعت هستید و تاثیر مثبتی بر سلامتی و عملکرد شما دارد.

ضد زلزله بودن کلبه چوبی

کشورهایی مانند ژاپن و امریکا که زلزله خیز هستند، بیشترین استفاده را از چوب به عنوان مصالح برای ساخت و ساز دارند. سازه های چوبی به علت یکپارچه بودن و انعطاف، مقاومت بالایی در برابر زلزله دارند.

مقاومت دربرابر قارچ ها و حشرات
عایق حرارتی بودن سازه های چوبی
 

ساخت کلبه چوبی پیش ساخته

حتما در عکس ها و فیلم ها کلبه های جنگلی کوچک و گاها اسرار آمیز که با مناظر زیبا احاطه شده اند را دیده اید. بسیاری از ما رویای داشتن چنین کلبه هایی را از کودکی داشته ایم. اما امروزه داشتن یک کلبه زیبا که پناه روزهای پر تنش و هوای آلوده شهری در یک مکان زیبا و دنج و به دور از شلوغی شهر باشد، آرزوی محالی نیست. 

کلبه چوبی پیش ساخته چیست؟

 پیش ساخته چوبی همانطور که از نامش پیداست، به کلبه ای می گویند که در محلی مانند کارخانه یا کارگاه ساخته شده و سپس در محلی دیگر مونتاژ می شود. این نوع کلبه ها در زمان کمی (حدود 45روز) ساخته شده و سپس در طی چند روز در محل مورد نظر نصب می گردند. سرعت اجرای کار از مزایای این روش ساخت کلبه می باشد. در انتخاب متراژ یک کلبه پیش ساخته محدودیتی وجود ندارد. اما کلبه ها معمولا متراژ پایینی دارند و متراژ از حد مشخصی که بیشتر شود، به آن ویلا چوبی یا خانه چوبی می گویند. هر چند بیشتر کلبه های چوبی به رنگ قهوه ای هستند، اما محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد و طرح و رنگ کلبه کاملا می تواند بر اساس سلیقه شخص سفارشی سازی شود.

قیمت کلبه چوبی جنگلی

بسیاری از افراد تصور می کنند ساخت کلبه های لوکس در جنگل هزینه های گزاف دارد و شاید به همین دلیل به فکر خرید آن نباشند. در صورتی که هزینه ساخت خانه پیش ساخته به عوامل مختلفی بستگی دارد که قیمت تمام شده یک کلبه را تعیین می کنند. برای مثال نوع چوب، متراژ و تعداد طبقات، ارتفاع سقف، نوع رنگ استفاده شده و ... تاثیر بسزایی در تعیین قیمت نهایی دارند. بهترین کار برای اطلاع از هزینه ساخت کلبه این است که با متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.


گروه ون وود همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای تعیین هزینه کلبه چوبی پیش ساخته با شماره زیر تماس بگیرید تا با توجه به نیازتان از هزینه ها اطلاع پیدا کنید.
02126753345

09383603809


ساخت کلبه چوبی دو طبقه

تصویر سنتی از کلبه، یک کلبه یک طبقه با سقف شیبدار و پنچره های کوچک و زیبا است. اما واقعیت این است که ساخت کلبه با طبقات بیشتر هم امکان پذیر است. برخی افراد ترجیح می دهند که یک کلبه چوبی دو طبقه داشته باشند. با این کار می توانند فضای اتاق خواب ها و آشپزخانه و هال را بهتر تفکیک کنند. در محاسبه هزینه کلبه دو طبقه تنها متراژ طبقه دوم به متراژ کل اضافه می شود. نوع چوب در کلبه های بیش از یک طبقه اهمیت بیشتری دارند. زیرا مقاومت و کیفیت چوب در این کلبه ها مهم تر بوده و تعیین کننده میزان راحتی شما در کلبه است. تصور کنید صدایی که با راه رفتن یکی از اعضای خانه در طبقه بالای کلبه از طبقه پایین می شنوید، چه رابطه نزدیکی با کیفیت چوب مورد استفاده دارد.

کلبه چوبی قابل حمل

کلبه چوبی قابل حمل یک نوع کلبه کوچک است که نیاز به فونداسیون دائم ندارد و در هر جایی می تواند نصب گردد. متراژ این نوع کلبه های معمولا 15 تا 20 متر مربع می باشد. کسانی که امکان حمل و نقل این کلبه ها را دارند، می توانند از آن برای یک سفر هیجان انگیز در طبیعت استفاده کنند. همچنین، به دلیل ساده بودن این نوع کلبه، می توان در گوشه ای از باغ شخصی آن را نصب کرد و در صورت دلخواه جای آن را تغییر داد.

هزینه ساخت کلبه چوبی 


هزینه ساخت خانه چوبی در چوب سازه بر اساس نوع مواد مصرفی، روش انجام و تعداد طبقات متغیر است. تجربه ثابت کرده است که این مقدار هزینه در برابر هزینه ای که بقیه رقبا در این حیطه فعالیت می کنند، به مراتب کمتر است.
چند مورد هائز اهمیت دیگر که باید در نظر بگیرید:
درسالهای گذشته ، ما فرآیند ساخت چارچوب و قابهای چوبی را توسعه دادیم، نتیجه نهایی اینکه این خانه ها با زیبایی دوچندان و سازگار با محیط زیست هستند که باعث صرفه جویی در هزینه های مراحل ساخت و ساز و بهره برداری می شود.
استفاده از پنل های برش داده شده در خانه های چوبی و ویلاهای چوبی آرتمن آرتا،‌ باعث می شود ضایعات خیلی کمتر و ساخت سازه چوبی آسانتر شوند.
گروه ون وود
که در محل ساخت خانه حضور دارند، تمامی مراحل را با دست اجرا میکنند. آنها مواد مورد نیاز خانه شما را مستقیما از کارخانه به محل ساخت کلبه چوبی یا خانه چوبی شما انتقال می دهند. آنها دقیقا می دانند که چطور باید چوب و پنل ها را با هم ترکیب کنند تا سازگار با محیط زیست باشد و زمانیکه کار تمام شود، شما خانه ای خواهید داشت که با استفاده از تکنولوژی  های روز دنیا تا ۶۰٪ مصارف انرژی را کاهش می دهد و برای سالها آنرا ضمانت می کند.
همچنین چوب ها و پنل هایی که ما استفاده می کنیم، نسبت به سیستم های
 دیگر انرژی کمتری نیاز دارند، که منجر به استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی کوچکتری می شود. دستگاه های کوچکتر هم باعث کاهش مصرف برق و کاهش تولید کربن می شود.
یکی از مهمترین دلایلی که ما سازه های چوبی را به شما پیشنهاد می کنیم این است که درکنار مقرون بصرفه بودن برای شما، کیفیت را نیز تضمین می کند، صرف نظر از اینکه چه رویاهایی برای خانه خود دارید.
برای برآورد قیمت، صرفه جویی در پول و هزینه و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

Wpc.ir
02126753345

09383603809

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت