نقش چوب‌پلاستیک در خانه و محیط اطراف زندگی

 

نقش چوب پلاستیک در خانه و محیط اطراف زندگی

 

استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان ها و دکوراسیون چند مزیت خاص دارد که می تواند استفاده از آن را واجب تر کند.

دلیل استفاده از چوب پلاست (wood plastic composite)در نمای ساختمان چیست ؟

کامپوزیت هایی که امروزه به آنها چوب پلاستیک یا چوب پلاست می گویند از ترکیب موادی همچون پلاستیک، الیاف چوب طبیعی، ترمو پلاستیک و آرد ساخته می شود. البته باید دقت داشته باشید که هر یک از این مواد از مواد دیگری ساخته شده اند که کیفیت آنها باید بسیار مطلوب باشد، بنابراین در زمان خرید باید به کیفیت آن بسیار دقت داشته باشید.

در بخشی چوبی این محصول از مواد اولیه ای مانند پوسته بادام زمینی، الیاف تفاله، کاه و بامبو استفاده می شود، و همچنین در بخش پلاستیکی این محصول از پی وی سی، پلی اتیلن و پلی پروپیلن ها استفاده می گردد. این مواد بعد از اینکه در دستگاه با یکدیگر ترکیب می شوند یک خمیر قوام گرفته ای را تحویل می دهند که به آنها کامپوزیت می گویند. بعد از آن خمیر شکل گرفته را درون قالب های متنوعی ریخته و پس از تغییراتی که در آن می دهند چوب پلاستیک یا چوب پلاست  تولید می شود.

یعنی مواد اولیه شامل پودر چوب(نه خاک اره یا خاک ام دی اف) پلیمر ،رنگ معدنی و سایر افزودنی ها را پس از میکس کردن داخل قیف دستگاه اکسترودر ریخته و سپس با سرعت لازم به داخل قالب ها هدایت میشود و بر اساس آن پروفیل مورد نظر تولید و در ابعاد طولی مختلف برش و دپو می گردند.

مزایای استفاده از چوب پلاستیک :

همانطوری که می دانید امروزه صنایع بسیار پیشرفت داشته اند و روز به روز محصولات جدیدی برای ساخت و ساز و تولید می شود. یکی از این محصولات چوب پلاست می باشد که بسیار جدید می باشد و از آن استفاده فراوانی می شود. استفاده از آن مزایای بسیاری دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

 1. این مواد کاملا ضد آب و ضد رطوبت هستند، تولید آن به گونه ای است که آن را تقریبا ضد آب تولید کرده اند.
 2. یکی از مهمترین مزایای چوب پلاستیک این است که عایق تمامی اشعه های رادیو مغناطیسی، سرما و گرما می باشد. به همین دلیل است که امروزه از چوب پلاست ون وود برای بسیاری از افراد استفاده می کنند.
 3. به دلیل ویژگی آنتی باکتریال که در این محصول وجود دارد، در برابر نفوذ و جذب هرگونه باکتری و میکروب مقاوم می باشد. همچنین هر گونه اسید و چربی و نمی توانید از این محصول رد شود. در واقع باید بدانید بهترین محصولی که در برابر تمامی عوامل بیرونی مقاومت خوبی نشان می دهد چوب پلاستیک و اجرای چوب پلاست است. ون وود خود در کنار تولید انواع پروفیل ها اقدام به تولید دربهای پلی وود نیز کرده است.
 4. در تمامی شرایط آب و هوایی که به وجود می آید انبساط و انقباض ندارد. یعنی در سخت ترین شرایط آب و هوایی گرم و سرد این محصول هیچ تغییری نمی کند.
 5. با اینکه وزن آن بسیار سبک می باشد، استقامت بسیار بالایی دارد و در برابر هر نوع ضربه و آسیبی مقاوم است.
 6. در برابر تمامی حوادث ناگهانی مانند اتصالات برقی و حریق مقاوم است و در اصل اگر عوامل طبیعی با این محصول برخورد کنند خنثی می شوند.
 7. عمر مفید این محصول حداقل 10 سال می باشد، در این 10 سال شما کمترین ضربه، آسیب دیدگی، کسر مقاومت، تغییر شکل و را در آن مشاهده نخواهید کرد.
 8. * نکته حایز اهمیت در کنار کیفیت محصول که بسیار مهم می باشد بحث نصب اصولی و استاندارد می باشد که ون وود تمام استاندارد های لازم نصب وود پلاست را تدوین و به نصابان خود ون وود آموزش داده است.
 9. با تمامی مواد شوینده و پاک کننده ای که در بازار وجود دارد می توانید این محصول را شستشو دهید و با شستشو ظاهر و باطن این محصول هیچ تغییری پیدا نخواهد کرد، چرا که ضد آب است.
 10. جانورانی مانند موریانه و مورچه از این محصول نمی توانند عبور کنند چرا که در برابر نفوذ آنها بسیار مقاوم می باشد.
 11. این محصول به طور 100 درصد قابل بازیافت است، همچنین با محیط زیست هماهنگی بسیار خوبی دارد.(حفظ جنگلها و جلوگیری از قطع بی رویه درختان جنگل).
 12. اگر هر ضربه ای به این محصول وارد شود هیچ ترک خوردگی در آن مشاهده نخواهید کرد، چرا که مقاومت بسیار بالایی دارد. البته ضربه های سنگین قطعا محصول را دچار آسیب خواهد کرد.

با توضیحاتی که در مورد مزایای این محصول ارائه دادیم به این نتیجه می رسیم که این محصول مزایای بسیار زیادی نسبت به محصولات مشابه خود دارد. چرا که این محصول چندسالی هست که در ایران  تولید می شودو گروه ون وود جزو پیشگامان صنعت چوب پلاست در ایران و خاور میانه می باشد و صادرات این محصول به کشورهای حوزه خلیج فارس خود گواهی این مهم می باشد.

*مقالات بیشتر در رابطه با چوب پلاستیک در قسمت مقالات سایت ون وود و یا با استفاده از لینک زیر به آسانی میتوانید مطالعه فرمایید.

https://www.wpc.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA

کاربرد چوب پلاستیک در دکوراسیون :

همانطوری که متوجه شدید جنس چوب پلاستیک از موادی مرغوب می باشد که برای محیط زیست بسیار عالی و کارآمد است. بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که این محصول چه کاربردی دارد و در چه مکان هایی از آن استفاده می کنند. در واقع شما باید بدانید از این محصول در موارد مختلفی مانند کفپوش، نرده، مغازه، گلدان، سقف کاذب چوب پلاستیک، نرده چوبی، مبلمان،دور استخر، پیاده راه، لوور سقفی و نما استفاده می شود.

کامپوزیت هایی که جنس  چوب پلاستیک می باشند دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند، ولی با توجه به عملیات متفاوتی که بر روی آنها انجام می شود کاربرد آنها هم نیز متفاوت می باشد. بیشترین استفاده و کاربردی که این محصول دارد در چهار نوع از عملیات سطحی می باشد که آنها را توضیح می دهیم.

1 - طرح چوب :

سقف کاذب، مبلمان باغی، نما، دکور سازی، فلاورباکس و شامل موارد دیگری هم می باشد. در واقع مناسب ترین انتخابی که می توانید برای این طرح داشته بشید مکان هایی است که بیان کردیم. یکی از نکاتی که در مورد این طرح بسیار باید به آن دقت داشته باشید این است که به عنوان کفپوش از آن استفاده نکنید، چرا که بعد از مدتی به دلیل اینکه پاخور آنها زیاد بوده است فرسوده می شوند و طرح چوب آنها از بین می رود.

 • نکته برای کفپوش معمولا از سطح شیار دار دک پروفیل 14.5 سانت ون وود استفاده می شود که هرچقدر هم پاخور و تردد بالا باشد شیارهای محصول از بین نمیرود.

2 - برس خورده :

این طرح بیشتر شبیه چوب می باشد و به همین دلیل بیشترین استفاده ای که از آنها می شود برای دکور سازی چوب، سقف کاذب، ساخت گلدان و نما است. از آنجایی که سطح این مدل برس خورده می باشد برای کفپوش از آن بسیار استفاده می کنند. علت محبوبیت این طرح برای کفپوش، به دلیل سطح بورس خورده آن می باشد که از لغزش جلوگیری میکند، همچنین برای کناره ها و اطراف استخر هم از این طرح استفاده می کنند.

3 - صیقلی :

این نوع از طراحی های هیچ گونه عملیات سطحی ندارند، ظاهر آنها بسیار براق می باشد و به همین دلیل هرگونه خط و خشی که بر روی آنها بیفتد سریعا نمایان می شود. از آنجایی که جنس آنها بسیار حساس می باشد بیشترین استفاده ای که از آنها می شود در آلاچیق ها، گلدان ها، نیمکت ها، پرگولا، نما و سقف کاذب است. استفاده از این طرح به دلیل حساس بودن آن برای کفپوش به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

4 - سمباده زده شده :یا سند شده

اگر از سمباده استفاده شود سطح براقی که در آن وجود دارد از بین می رود و به خوبی می توانید براده های چوب را مشاهده کنید. این طرح شباهت بسیاری به چوب دارد و به همین علت است که در سقف کاذب، دکور سازی های چوبی و مبلمان آلاچیق استفاده می شود. البته بیشترین استفاده ای که از این طرح می شود برای کفپوش است، چرا که به علت سمباده هایی که روی آن کشیده شده است رطوبت بیشتری را می تواند جذب کند و اگر لکه ای روی آن ایجاد شود به راحتی از بین می رود.

ون وود از جنس چوب اما فراتر از چوب

Wpc.ir

02126753345

09383603809

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت