چرا تولید چوب پلاست و استفاده از آن تا این حد فراگیر شده است؟

چرا تولید چوب پلاست و استفاده از آن تا این حد فراگیر شده است؟

تولید پلی وود به صورتی که امروز وجود دارد تقریبا از حدود 20سال پیش شروع شده است. و از آن زمان به صورت مستمر استفاده از آن در صنایع مختلف افزایش یافته است. تا جایی که در حال حاضر کارخانه های بسیاری در سراسر جهان مشغول تولید پلی وود جهت مصرف در صنعت ساختمان و مبلمان شهری و کشتی سازی وصنایع خودرو سازی و    هستند.

بدیهی است که محبوبیت استفاده از این محصول ارزشمند طی 2دهه اخیر در سطح جهان و همچنین کشور عزیزمان بی دلیل نیست.

لذا گروه ون وود نیز از سالها پیش اقدام به تولید وود پلاست (بر 2 پایه پی وی سی و پلی اتیلن) نموده و در حال حاضر یکی از بنام ترین تولید کننده های پروفیل چوب پلاست در ایران می باشد که افتخار صادرات به کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس و همچنین به کشورهای افریقای جنوبی نیز در کارنامه گروه ون وود درج گردیده است.

  در ادامه برخی از دلایل افزایش تولید پلی وود و همچنین محبوبیت آن طی سالهای اخیر ، در کشورمان ارائه خواهد شد.

1- ظاهر پلی وود زیبا است

در روند تولید پلی وود، این محصول با استفاده از روش اکسترودر تولید و همزمان یا پس از تولید به وسیله غلطک امباس طرح چوب یا (امباسینگ)و یا (براشینگ)بر روی وود پلاستها حک میشود به همین خاطر علاوه بر این که بسیار شبیه به چوب به نظر می رسد، ظاهری بسیار زیبا نیز ایجاد می شود.

طرح امباس گروه ون وود بصورت آنلاین(بصورت همزمان با تولید پروفیل چوب پلاست) بر روی محصولات حک می گردد.

 

2- تولید پلی وود به گونه ای است که آن را بسیار مقاوم می سازد

چوب گونه های مختلف درخت ، مقاومتهای مختلف دارند. حتی در یک گونه و در یک درخت نیز مقاومت متفاوت می باشد. همچنین مقاومت آن به نوع و جهت نیروی اعمالی نسبت به رگه چوب نیز بستگی دارد. چوب تراکم و عملکرد کششی بسیار خوبی در جهت رگه خود دارد، اما در مقابل نیروی عمود بر رگه، بسیار ضعیف است. مقاومت مختلف چوب، مربوط به درخت زنده است که بر اساس شرایط و نیازهای خود رشد می کند. به همین خاطر است که کیفیت الوار بر اساس عوامل محیطی مانند آب و هوا، بارندگی و عوامل محلی مانند شرایط زمین و شیوه های مدیریت جنگل متغیر است.

در روند تولید پلی وود با توجه به اینکه درصد زیادی از متریال مورد استفاده مصنوعی است که دارای خصوصیات یکنواختی نیز می باشند، خصوصیات فیزیکی محصول تولید شده نیز یکنواخت تر خواهد شد. همچنین در صورتی که در موقعیت های خاص نیاز به خصوصیت منحصر به فردی مانند مقاومت بسیار زیاد باشد، می توان با ایجاد تغییر در مواد مصنوعی این تغییرات را ایجاد نمود. و به کیفیت مورد نظر دست یافت.

علاوه بر این با توجه به ساختار پلی وود، استحکام آن به خوبی و به طور مساوی توزیع می گردد و با فشار بالای تولید به روش اکسترودر و تولید پروفیلها به صورت یکپارچه می باشد که خوب بالطبع دارای دانسیته بالا و مقاومت زیادی را دارا می باشد.

3- داوم بسیار زیاد پلی وود (چوب پلاستیک) ون وود

در تولید پلی وود شرایط به گونه ای تنظیم می شود که بر خلاف چوب، بدون در نظر گرفتن جهت، محصول نهایی از مقاومت یکنواخت در کلیه جهت ها بر خوردار باشد. همچنین مقاومت در برابر شرایط نامساعد فیزیکی و شیمیایی باعث می شود تا این محصول از دوام بسیار بیشتری نسبت به چوب برخوردار باشد.

همچنین استفاده از روکشها مقاومت در برابر ضربات اجسام تیز، خش و به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

  • نکته: فقط برای درب و چهارچوب و همچنین صفحه کابینت (صفحه تاپس)از روکش استفاده میشود.

4- متریال مورد استفاده در تولید پلی وود باعث سبک شدن آن می شود

این محصول علی رغم مقاومت و دوام قابل قبول به طرز شگفت آوری سبک تر از چوب می باشد. همین امر سبب می شود که این محصول برای استفاده در مبلمان نیز بسیار مناسب باشد. چرا که وزن یک مشخصه بسیار مهم در ارزیابی کیفیت مبلمان محسوب می گردد.

*نکته: وزن محصول با توجه به نوع پروفیل و کاربری آن کاملا متفاوت می باشد، درقسمت لیست قیمت وزن پروفیلها درج گردیده است.

https://www.wpc.ir/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA

 

5- تولید پلی وود در اندازه های بزرگ

در هنگام استفاده از چوب در ساخت مبلمان، اغلب با مشکل نداشتن قطعات چوبی که به اندازه کافی بزرگ باشند مواجه می شویم. اما در تولید پلی ود سعی می شود قطعات با ابعاد استاندارد و اندازه های بزرگ تا 1800 میلیمتر طول و 1200 میلیمتر عرض تولید شوند. بنا براین امکان استفاده از این محصول در گستره بسیار بزرگ تری نسبت به چوب وجود دارد.

همچنین با توجه به فرایند تولید چوب پلاست ، این امکان برای مشتریان فراهم است که طول پروفیلها را به گروه تولیدی چوب پلاست ون وود اعلام تا ون وود پروفیل ها را طبق ابعاد مورد نیاز مشتری تولید نماید، این کار باعث پایین آمدن پرت به زیر2% میشود ، که در مقایسه با چوب حداقل حدود 15 % کمتر می باشد، که این عامل خود نقش بسیار مهمی در برتری متریال چوب پلاست با چوب طبیعی با ترمو وود دارد.

 

6- پلی وود یک ناحیه وسیع را پوشش می دهد

از آنجا که تولید پلی وود در ابعاد و اندازه های بزرگ صورت می پذیرد. این محصول می تواند ابعاد مورد نیاز را به آسانی پوشش دهد. بنا براین هیچ شکاف و یا انتهای ناهموار نخواهید داشت. همچین هدررفتن متریال به میزان حداقل خواهد بود(میزان پرت زیر 2%).

7- پلی وود به راحتی در قسمتهای مختلف جدا نمی شود

یکی از معایب بزرگ کار با چوب این است که چوب به راحتی در قسمتهای گره ها تمایل به جدا شدن دارد. اما با توجه به تولید پلی وود به شکل متقاطع امکان تقسیم و جدا شدن قسمتهای مختلف آن و همچنین از سطح زیرین وجود ندارد.

8- پلی وود برای سطوح منحنی عالی است

آخرین باری که شما ایجاد سطوح خمیده با چوب را انجام دادید چه زمانی بود؟ احتمالاً هرگز ، اما اگر چنین چیزی را امتحان کرده اید ، نتایج به نظر نمی رسد عالی باشد. هنگامی که با استفاده از چوب سطوح خمیده ایجاد می کنید، لبه ها احتمالاً ناهموار خواهند بود. و پس از پایان کار نیاز به رنده و سمباده زنی وجود دارد. که بسیار وقت گیر است. اما پلی وود این قابلیت را دارد که به راحتی روی هر سطح خمیده یا منحنی را پوشش دهد.

در هر صورت پلی وود یک متریال عالی برای معماران در طراحی و ساخت مبلمان و قسمتهای مختلف ساختمان می باشد.

لازم بذکر است با استفاده از یک سرپک و گرفتن شعله مستقیم به پشت پروفیل یا الوار چوب پلاستیک میتوان به راحتی وود پلاستها را خم نمود.

تولید پلی وود و استفاده از آن در صنعت، ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند

شما می توانید مطمئن باشید وقتی از پلی وود برای هر پروژه استفاده می کنید ، پرت مصالح بسیار کمی وجود خواهد داشت. همچنین می توانید از هر سانتیمتر مربع یک ورق استاندارد استفاده کنید.

بهتر از همه ، قیمت پلی وود همیشه پایین تر از ترمو وود خواهد بود. بنابراین محصول نهایی مقرون به صرفه است و همین امر باعث محبوبیت بیشتر این محصول در این روزها در بین صاحبان خانه و سازندگان می شود.

 

پلی وود ون وود در حفظ محیط زیست بسیار موثر است.

گفتن اینکه پلی وود یکی از دوستانه ترین محصولات سازگار با محیط زیست است که توسط انسان ایجاد شده ممکن است کمی مبالغه آمیز به نظر برسد. مطمئناً در تولید پلی وود از چوب استفاده می شود. اما تولید پلی وود به چوب کمتری نسبت به محصولات تمام چوبی احتیاج دارد.

این بدان معناست که چوب بیشتری صرفه جویی می شود و همین امر باعث می شود پلی وود به محصولی سازگار با محیط زیست تبدیل شود. و با توجه به وضعیت نگران کننده محیط زیست و جهان بسیار مهم است.

همچنین تولید دربه و چهار چوب های پلی وود (چوب پلاست) نیز در دستور کار گروه ون وود قرار دارد و این گروه توانسته پروژه های زیادی را نیز در حوزه درب انجام دهد.

برای دیدن پروژه ها و نمونه های درب و چهارچوب پلی وود ون وود به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://www.wpc.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/%D8%AF%D8%B1%D8%A8

 

ون وود تولید کننده انواع پروفیل های چوب پلاست در ایران

Wpc.ir


02126753345

09383603809

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت