بررسی ویژگی، مزیت و معایب سازه های پیش ساخته چوبی ون وود با تکیه بر پدافند غیرعامل

بررسی ویژگی، مزیت و معایب سازه های پیش ساخته چوبی  ون وود با تکیه بر پدافند غیرعامل


چوب و فرآورده های آن کاربرد بسیار در زندگی و صنعت دارند. از آنجا که چوب یک محصول بیولوژیکی است دارای خواص و ویژگیهای متعدد و مختلفی از جمله چگالی، استحکام، مقاومت در برابر رطوبت و دما و ... است، که تعیین کننده کاربردهای مختلف چوب میباشند.

باستان شناسان و مورخان تاریخ، استفاده از چوب برای ساخت خانه ها را در ایران مربوط به 4200 سال پیش از میلاد مسیح دانسته اند که مقارن با عصر حجر و دورانی که بومی ها قبل از مهاجرت آریایی‌ها در ایران زندگی می کردند، می دانند. قطعات چوبی در یکی از مقبره های شهرستان فسا، در استان فارس، به دست آمده که مربوط به 5000 سال قبل بوده و نشان دهنده این است که ایرانیان باستان از چوب برای ساخت ابزارهای مختلف استفاده می کرده اند. استفاده از چوب در زمان های مختلف در ایران مرسوم بوده و در کشاورزی، خانه سازی و همچنین ساخت آلات و ابزار استفاده شده است.
به دلیل سبکی چوب، می توان اجزای سازه‌های ساخته شده با آن را به صورت پیش ساخته درآورد و سرعت ساخت و ساز را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داد. هرچند، ممکن است فکر کنید که ساخت خانه پیش ساخته یک روش نسبتاً جدید است، اما این طور نیست. ساخت خانه های پیش ساخته به بیش از یک صد سال پیش بر می گردد و این کار در اوایل قرن بیستم شروع شده بود. هدف اصلی، وجود یک خانه همراه با تمام تاسیسات فنی و مبلمان و در عین حال قادر به حرکت بوده است. برای حل این مشکل خانه را بر روی چهارچرخ قرار می دادند که امروزه به عنوان تریلر شناخته می شوند.

گروه ون وود با در اختیار قرارداشتن نیروی مجهز و خطوط پیشرفته اقدام به تولید خانه های چوبی پیش ساخته مینماید تا زمان انتقال و نصب خانه های چوبی را تا حد بسیار زیادی کاهش داده، و همچنین کیفیت ساخت خانه چوبی را تضمین می نماید.
بعد از جنگ جهانی دوم پیش ساخته کردن در صنعت ساختمان محبوبیت زیادی را به دست آورد. هنگامی که سربازان از جنگ برگشتند برای تامین نیازهای اولیه در مکان های مختلف به جستجوی شغل بودند و به دلیل نداشتن تمکن مالی دنبال خرید خانه های ارزان و قابل حمل بودند. در سال 1960 با افزایش مطالبات مشتریان برای آسایش بیشتر، طراحی و عملکرد خانه های پیش ساخته نیز توسعه یافت. خانه های پیش ساخته با توجه به استفاده از مواد اولیه و روش های ساخت متفاوت به دسته های مختلف تقسیم بندی شده اند. در ارتباط با روش های متفاوت ساخت، سیستم های پیش ساخته فرصت های زیادی برای کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد شرکت های ساختمانی ارائه کرده اند. از زمان بحران مسکن در سال 2007 ، آمریکای شمالی تحت تاثیر قابل ملاحظه تورم بازار مسکن بوده است. عدم توانایی در تامین منابع مالی از طرف خریداران خانه موجب رکود مسکن شده است و در نتیجه توجه ویژه به صنعت ساخت و ساز خانه های مسکونی ارزان قیمت ضرورت پیدا کرد.

با افزایش ناگهانی رقابت در بازار، بسیاری از شرکت های پیمانکاری و ساخت و ساز، برای کاهش هزینه های ساخت و افزایش سود سعی کرده اند که بیشتر اجزای سازه های مسکونی را به صورت پیش ساخته درآورند.
با توجه به رشد روزافزون جمعیت ایران، کمبود مسکن و همچین افزایش قیمت آن جایگزین شدن مسکنی با قیمت مناسب همراه با امکانات مورد نیاز برای زندگی بسیار ضروری به نظر می رسد.

خانه های چوبی ون وود گزینه بسیار مناسبی جهت این مهم و کمک به تولید مسکن مخصوصا در مناطق روستایی و ویلایی می باشد.
از آنجایی که کشور ما در منطقه زلزله خیز جهان قرار دارد با وقوع این پدیده، خانواده های زیادی آواره خواهند شد که برای تهیه دوباره مسکن، مستلزم زمان زیاد و هزینه گزافی می باشد. به دلیل اینکه سازه های پیش ساخته چوبی در کمترین زمان ممکن احداث می گردد و همچنین برای زندگی در شرایط آب و هوای سخت ( آب و هوای سرد و گرم شدید ) مناسب می باشد، راهکار بسیار خوبی برای تامین مسکن موقت و دائمی در این مواقع بحرانی می باشد.
یکی از بزرگترین مزایای ساخت و مونتاژ خانه چوبی با قطعات پیش ساخته قابلیت کاهش تعداد ساعت کار در محل است. برای بسیاری از شرکت های ساخت و ساز این امر بسیار مهم است، زیرا هر ساعت اضافی که شما در محیط کار می مانید، بدهی، هزینه های سربار، و غرامت کارگران افزایش می یابد. در بررسی انجام شده توسط شورای سیستم های ساختمان انجمن ملی ساختمان سازی گزارش دادند که برای ساخت دو خانه یکسان اما با روش متفاوت، تفاوت قابل توجهی در ساعت کاری آنها وجود دارد.
مطالعات نشان می دهد که در سازه های پیش ساخته مصرف چوب 3/2 درصد بیشتر از سازه های ساخته شده معمولی می باشد، اما مصرف تخته های osb  حدود 8/1 درص کمتر می باشد.اما خانه های پیش ساخته در مقایسه با خانه های ساخت معمولی به مراتب ضایعات کمتر ایجاد می کنند.
در ارتباط با  اهمیت پیش ساخته  و تاثیر آن در معماری مدرن ، تحقیقات کلمه مدرن را یک مفهوم نسبی بیان می دارد. معیارهای خانه مدرن در طول زمان تغییر می کند و چیزی که مدرن به نظر می رسید محبوبیت خود را چند سال بعد از دست می دهد و این اتفاق برای تمام چیزهایی که مردم را احاطه کرده است می افتد. این بدان مناست که هیچ معیار ثابتی وجود ندارد وتنها نظرات  مردم تعیین کننده عرضه و تقاضا و نیاز بازار می باشد.  به عنوان مثال: برای یک نفر خانه ای مدرن است که تاسیسات با فناوری بالا، جدیدترین لوازم الکترونیکی و غیره داشته باشد، برای شخص یگر خانه ای مدرن تلقی می گردد که مصرف انرژی در آن کمتر باشد اما برای فرد دیگر آخرین کاتالوگ و طراحی بیرونی خانه مهم می باشد. هر نوآوری جدید را که به طور مستقیم از گذشته تکرار شده است باید به عنوان مدرن تلقی گردد. بنابراین سازه ها مدرن شناخته می شوند تا زمانی که روش جدید ساخت و ساز معرفی گردد. در نهایت می توان به این موضوع اشاره کرد که کیفیت برازش معماری مدرن را مشتری ها خود تعیین می کنند و تا هنگامی که تقاضا وجود داشته باشد وجود خواهد داشت.

نمونه پروژه های خانه چوبی ون وود را در سایت ما به نشانی
wpc.ir
 دنبال کنید.
همچنین جهت دریافت مشاوره و قیمت ها با گروه ون وود در تماس باشید.

02126753345

09383603809

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت