الوار چوبی چیست؟

خرید و فروش و قیمت انواع چوب و الوار ون وود


افرادی که در مشاغلی هستند که مربوط به ساخت و ساز می شود معمولا با الوار سروکار دارند به همین جهت خرید چوب الوار یکی از فعالیت هایی است که باید انجام شود و خرید آن اهمیت زیادی دارد در این مقاله در خصوص نکات خرید چوب الوار و همین طور انواع الوار و کاربرد های آن توضیحات کاملی را داده ایم.


الوار چیست ؟

الوار (Timber) گونه ای از چوب است که به تیرها و تخته‌ها تبدیل شده است. چوب هر درختی که بتوان آن را به ابعاد کوچک‌تر تبدیل کرد (در ابعاد مختلف) به عنوان الوار شناخته می‌شود.
در کشور هایی نظیر ایالات متحده و کانادا به آن Lumber می گویند. از الوار ها برای مصارف ساخت و ساز ساختمانی استفاده می کنند. الوار ها کاربرد های بسیاری دارند از جمله برای ساخت اسلحه، مبلمان ، الوار های چوب های مختلف را به کار می برند؛ به سبب داشتن کاربرد های فراوان هست که الوار از دیرباز مورد مصرف قرار میگرفته است.
در ادامه در خصوص انواع الوار و کاربرد های آن و نکاتی در خصوص خرید چوب الوار ون وود را به تفصیل توضیح می دهیم.
با انواع الوار در هنگام خرید چوب الوار آشنا شوید


الوار های ون وود خود به چند نوع تقسیم می شوند :


الوار چوب نرم


چوب نرم از درختان سوزنی برگ بدست می آید، همان طور که میدانید درختان سوزنی برگ در همه فصول سال سبز دیده می شوند و همانند سایر درختان خزانی ندارند و به تدریج در هر فصل ریزش برگ را دارند نه به طور کامل در فصل پاییز، درختانی همچون کاج، چوب سرخ، سرو، نراد، سدر را شامل می شود.
الوار چوب نرم به طور کلی استفاده بیشتری دارد و تولید کنندگان الوار بیشتر برای تولید از آن استفاده می کنند و همچنین تولید کنندگان و سازندگان مبلمان و کابینت ها بیشتر مایل به خرید چوب الوار نرم هستند، چیزی در حدود 80 درصد الوار هایی که در جهان استفاده می شوند الوار چوب نرم هستند.
هنگامی که لغت الوار چوب نرم را به کار میبریم به نظر می آید که دارای سختی کمتری باشد نسبت به الوار چوب سخت، اما در عمل می بینیم که مقاومت و استحکام لازم را دارد و همچنین این که این چوب ها با دوام هستند.
ون وود وارد کننده مستقیم و عرضه کننده بهترین الوارهای چوب روسی و نراد در ایران
ضمنا ون وود تولیدکننده انواع پروفیل های چوب پلاست (wood plast) نیز می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

نمونه پروژه ها

 

لینک لیست قیمت چوب پلاست

 

لیست قیمت

 

در ادامه مختصرا با چند مورد از انواع آن آشنا می شویم.


خرید چوب الوار کاج

در صنعت مبل سازی یکی از بهترین و رایج ترین چوب ها مورد مصرف چوب کاج می باشد به دلیل این که بسیار مقاوم بوده است و در برابر ضربه استحکام کافی را از خود نشان می دهد.
مبل سازان و کسانی که در این صنعت هستند معمولا برای خرید آن از الوار کاج استفاده می کنند چون در عینی که دارای قیمت پایین تری نسبت به الوار سخت می باشد اما دارای مقاومت و استحکام کافی است.
لازم بذکر کلیه خانه های چوبی ون وود از الوارهای درخت کاج (چوب روسی) می باشند
از سایر مزیت های چوب کاج این است که رشد سریعی نیز دارد، الوار چوب کاج در برابر شرایط محیطی نیز بسیار مقاوم است و دچار تورم نمی شود .نسبت به چوب های دیگر جذب آب کمتری دارد.
همچنین سازه های اصلی خانه ها در شمال کشور از همین چوب می باشد.
اطلاعات بیشتر در مورد خانه های چوبی را از طریق لینک زیر پیگیری نمایید.


خانه های چوبی

خرید چوب الوار نراد


چوب الوار نراد مناسب برای ساخت و ساز های عمرانی و ساختمانی می باشد از این الوار برای ساخت پل ها و ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می کنند، زادگاه اصلی این چوب در مناطق غربی کشور های آمریکا و کانادا می باشد که مجاور با اقیانوس آرام هستند اما امروزه در خیلی از مناطق رشد می کنند.


الوار چوب سخت

چوب سخت را از درختانی با برگ پهن و یا برگ ریز بدست می آورند.برای تهیه الوار از چوب تنه و یا شاخه استفاده می کنند، چوب سخت دارای هزینه بیشتری می باشد، زیرا دارای چگالی بیشتر و بافت متراکم تری را است و همین طور سرعت رشد آن پایین است، مراکزی که برای خرید آن اقدام می کنند معمولا الوار چوب سخت را به سبب پایداری و استحکام بیشتر آن میخرند.
چوبهای سخت یا اصطلاحا hard wood عبارتند از : چوب گردو،چوب عش (زبان گنجشک)
در ادامه انواع الوار چوب سخت را به طور مختصرا توضیح می دهیم.


خرید چوب الوار گردو

چوب گردو دارای رنگ های مختلفی می باشد که معمولا به رنگ قهوه ای هست اگر چه قسمت هایی را دارد که بخش های روشنی را نیز داشته باشد، از جمله رنگ هایی که دارد و می توان به آن اشاره کرد رنگ های قهوه ای روشن، بنفش و خاکستری می باشد.

از چوب گردو معمولا برای ساخت انواع کابینت ها، کف پوش، مبل استفاده می کنند، توصیه ای که برای خرید چوب گردو می توانیم داشته باشیم این است که حتما اطمینان حاصل کنید که چوب گردو اصل باشد، توجه داشته باشید که شکل چوب گردو باید دانه هایی همراه با منحنی را داشته باشند.
برای خرید چوب گردو همواره این دقت را داشته باشید از مراکز معتبر خریداری کنید؛ ون وود یکی از معتبرترین مراکز برای خرید آن در انواع مختلف الوارهای چوب می باشد.


خرید چوب الوار صنوبر

معمولا برای ساخت انواع پالت و قاب و جعبه از الوار چوب صنوبر استفاده می کنند زیرا که الوار این چوب سطحی صاف دارد و دارای تراکم پایین تری است. چوب صنوبر هم همانند سایر چوب های سخت، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید تمایل دارند که رنگ خود را از دست دهند.
ارتباط با مرکز خرید چوب الوار
برای ارتباط بیشتر و اطلاع در خصوص شرایط خرید و فروش چوب الوار و قیمت های آن از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.


تماس با ون وود
آدرس سایت:

wpc.ir
• شماره همراه : 09383603809
• شماره تماس : 02126753345

پانوشت: خرید چوب الوار, چوب، تخته و الوار, خرید چوب, خرید تخته, خرید الوار, فروش تخته, فروش الوار, کاربرد ضایعات الوار, قیمت انواع چوب و الوار،ون وود، خانه چوبی، چوب پلاست، پلی وود

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت