هر آنچه در مورد چوب روسی باید بدانید

آیا با فواید چوب روسی آشنایی دارید؟ به کدام چوب ها چوب روسی می گویند؟ چوب روسی را از کجا می توانید تهیه کنید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با هر آنچه که در مورد چوب روسی باید بدانید آشنا کنیم.
در مطالب قبل شما را با کیفیت چوب روسی آشنا کردیم. با مطالعه مطالب قبل می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چوب روسی به دست آورید.
چوب روسی یولکا و همچنین ساسنا دو نوع از مهم ترین انواع چوب روسی هستند. برای تهیه بهترین و با کیفیت ترین انواع چوب روسی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.


مشخصات چوب روسی

نام علمی چوب روسی Pinus rigida می باشد. سایز این درختان به طور معمول ft50-65
( 15 تا 20 متر) بلندی درخت می باشد. ft2
( 6 متر) نیز ابعاد تنه درخت می باشد.
وزن متوسط درخت: lbs/ft 34
( 545kg/m) می باشد.
چگالی نسبی: 47، 55 می باشد.


ویژگی های چوب روسی

ویژگی های ظاهری و رنگ چوب: لایه داخلی چوب قهوه ایی مایل به قرمز است و لایه خارجی و پوسته جوان تر چوب سفید مایل به زرد است.
طرح و نقش روی چوب: تراشه های صاف
چوب روسی دارای خاصیت ضد پوسیدگی می باشد. قرن ها این نوع چوب پوسیده نمی شود و دوام بسیار بالایی دارد.
کارایی چوب: به طور کلی با ابزار های بسیاری می توان با این چوب ها کار کرد.
بوی چوب: بوی این نوع چوب بسیار واضح و مشخص است و بیشتر چوب های روسی این بو را دارند.
آلرژی: کار با چوب روسی در برخی مواقع ممکن است باعث بروز آلرژی های پوستی در بعضی افراد شود.
قیمت و دسترسی به این نوع چوب ها: این نوع چوب ها در کشور های خارجی معمولا با ترکیبی از چوب های دیگر مانند کاج زرد فروخته می شوند. در ساخت و ساز استفاده از این الوار ها بسیار رایج می باشد.
…………

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی انواع مدل های چوب روسی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین تفاوت های چوب روسی با کاج پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

چوب روسی چند مدل دارد؟

در ابتدا باید گفت که چوب روسی در مدل ها و نوع های مختلف دسته بندی می شود. از این میان می توان به چند مدل معروف و کاربردی اشاره کرد.
این درختان در مناطق شمالی و روسیه بسیار پیدا می شوند.


نمونه های مختلف چوب های روسی

چوب قرمز روسی

چوب قرمز در مناطق جنگلی آکادین و در ناحیه ی درختی بسیار رشد می کند. این نمونه درخت در بسیاری از مناطق رشد کرده و در مکان های مرطوب بیشتر نمو و پرورش می یابد. زیستگاه این نمونه درخت ها در کانادا و کارولینای شمالی غربی است.
این درخت در خاک ها و مناطق مرطوب رشد می کند اما در باتلاق ها و دامنه های سنگی نیز یافت می شود. این درختان 400 سال نیز عمر می کنند.
چوب آبی
این نمونه چوب ها از درخت های آبی کلرادو می باشند. عادت انشعاب افقی داشته و در زیستگاه بومی خود از 75 فوت بلندتر است. اما در طبیعت و مناطق دیگر معمولا 30 تا 50 فوت رشد می کند. پس از پیوند، حدود 12 اینچ در سال رشد کرده اما ممکن است این رشد کند تر رخ دهد. شاخ و برگ های آن، خوشه های نرم بوده و هنگامی که آنها لمس می شوند، سخت و سفت می شود. محدوده ی رشد آنها از 10 تا 20 فوت می باشد. این نمونه چوب پر طرفدار بوده و به دلیل سختی و سفتی که دارد منظره و چشم انداز زیبایی را رقم می زند.
چوب مشکی
این نمونه چوب ها در محدوه ی وسیعی گسترش یافته و معمولا در مرز شمالی درختان در آمریکای شمالی رشد پیدا می کنند.
امیدواریم از مطلبی که در خصوص چوب روسی و انواع آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.
…….

مهمترین تفاوت های چوب روسی با چوب کاج


در این مطلب می خواهیم به مقایسه ی چوب روسی با چوب های کاج بپردازیم. با ما همراه باشید تا از مزیت های این چوب بیشتر بدانید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین نکات چوب روسی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

تفاوت چوب روسی با چوب کاج

چوب های روسی، کاج همگی درختان مخروطی شکل هستند. می توان آنها را از طریق شاخه های سوزنی و مخروط هایی که دارند شناخت، درست همانند دیگر درختان که با توجه به نوع و شکل آنها می توان آنها را از یکدیگر تشخیص داد. برای مثال درخت بلوط که می توان از طریق بذر، آن را شناخت.
درختان کاج دارای برگ هایی هستند که در چند گروه قرار می گیرند و از شاخه ها آویزان می شوند. درحالیکه درخت روسی، برگ هایی دارند که جداگانه از شاخه ها آویزان می باشند. علاوه بر این، مخروط کاج چوبی دارای قسمت خارجی سخت و سفت است درحالیکه مخروط درخت روسی نازک تر و منعطف تر می باشد.

مزایا و معایب چوب درخت روسی

شاخه های درخت روسی همگی راست و ایستاده هستند. سبک وزن و نرم بوده اما برای کارهای ساختمانی و سازه بسیار کاربردی و مناسب می باشد. درخت های روسی که رشد کرده و بزرگ شده اند به نظر دارای خاصیت آکوستیک بوده و همین امر باعث می شود تا چوب این درختان برای ساخت ابزار آلاتی مانند گیتار مناسب باشد. از این چوب می توان برای ساخت پنل های هواپیما، قلاب های قایق، نردبان و پارچه استفاده کرد.

مزایا و معایب چوب درخت کاج

چوب درخت کاج بسیار نرم است و سریع آسیب می بیند. از چوب های درختان کاج بسیار استفاده شده که همین امر باعث گردیده تا این چوب ها به خوبی نتوانند کار کنند و مقاومت نشان دهند. با وجود سبک وزن بودن چوب این درخت در مقایسه با دیگر درختان، سنگین می باشد. برخی نمونه های درختان کاج آنقدر محکم هستند که بتوان با آنها ابزار الاتی همچون گیتار ساخت، اما برخی دیگر اصلا مناسب نمی باشند.
امیدواریم از مطلبی که در خصوص مقایسه ی چوب روسی با درخت کاج برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.


مهمترین نکات چوب روسی


درخت چوب روسی یکی از ارزان ترین و با کیفیت ترین چوب های موجود در بازار جهانی است. به همین دلیل، این چوب از محبوب ترین چوب ها در صنایع مبلمان سازی، کاغذ، بسته بندی و ساخت و ساز، به شمار می رود. در این مطلب برای شما از مهمترین نکات چوب روسی خواهیم گفت. شما می توانید برای خواندن مطلب واقعیت هایی درباره ی چوب روسی، به سایت مراجعه نمایید.

چوب روسی؛ بیوگرافی!

Spruce یکی از مهمترین درخت های اروپا است. به همین دلیل در صنایع مختلف کاربرد داشته و استفاده های فراوانی از آن شده است. این درخت بیشتر در مناطق کوهستانی شمالی، مرکز و جنوب اروپا یافت می شود. در شرق، این درخت تنها متعلق به روسیه است و بخش عمده و زیادی از آن در این کشور رشد و نمو پیدا می کند. درخت spruce در بخش های شمالی آمریکا و آسیا نیز وجود دارد.
spruce که در صنایع چوبی استفاده می شود، بیشتر از جنگل ها نبوده و در محیط های بزرگ رشد پیدا می کند. این درخت به سرعت رشد کرده و می توان گفت که 30 درصد از مناطق جنگلی اروپا متشکل از این درخت می باشد. به همین دلیل، این چوب در اروپای مرکزی یکی از مهمترین چوب ها در تجارت به شمار می رود.

نمای چوب

رنگ این درخت روشن است. هرچند ممکن است بعضی از آنها شیری یا کالباسی و بعضی دیگر در رنگ های گرم مانند قهوه ای و زرد باشند. سطح این چوب ها با شکل زبانه ای و یا شاخه های راه راه، ساختار روشنی دارند. حتی در برخی از این چوب ها، سوراخ میان گره نیز واضح است.

کارکرد چوب Spruce
اسپروس های خشکِ تازه می توانند با هر دستگاه های چوب بری(ماشینی یا دستی)، کار کنند. این درخت سبک وزن، صاف و بسیار انعطاف پذیر است. هرچند خیلی زود خشک می شود اما به سختی می توان روی آن خراش ایجاد کرد.
درخت چوب روسی در صنایع تجاری مانند سقف سازی، داربست و تیرسقف کاربرد فراوانی دارد.
……

واقعیت هایی درباره ی چوب روسی

در این مطلب می خواهیم از باورها و واقعیت هایی که درباره ی چوب روسی مشهور و معروف هستند برای شما بگوییم. با ما همراه باشید تا از این چوب بیشتر بدانید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب آیا چوب روسی چوب با دوام یا نرمی است، به سایت مراجعه نمایید.

چوب روسی

این چوب از درختان همیشه سبز و از شاخه ی درختان کاج است. قدیمی ترین و فسیل ترین درخت این چوب متعلق به دوره ی پالیوسین و در آمریکا شمالی پیدا شده، در جایی که احتمال می رود ریشه ی آن در آنجا بوده است. امروزه 35 نوه درخت از چوب روسی وجود دارد که در مناطقی با شرایط جوی معتدل و مناطق شمالی با شرایط آب و هوایی سرد، پیدا می شود. این چوب ها بیشتر به عنوان درخت تزئینی کاشت شده و به عنوان منبع چوب با دوام و با کیفیت استفاده می شود.

واقعیت های جالب:

بیشتر این چوب ها به طول 60 تا 200 متر طول رشد دارند. نوع دیگری از این درخت ها هم هست که قد آن تا 300 متر هم می رسد. به لطف شاخه های فراهمی آن، شکل این درخت ها مخروطی شکل است. این درختان به سرعت رشد می کنند؛ از 6 تا 11اینچ در هر فصل، هرچند بعضی از آنها در سال تا 60 اینچ هم رشد می کنند.
این درختان برگ های سوزنی مانند دارند که به صورت مارپیچی بر شاخه ها رشد کرده اند. بعد از 4 تا 10 سال این برگ ها می ریزند.
هر کدام از این درختان مخروط مذکر یا مونث دارند. مخروط های مونث بعد از سه سال گرده افشانی دانه ی کامل از خود می دهند. برادران رایت برای اولین بار از این چوب برای ساخت هواپیمای خود با نام “فلایر” استفاده کردند……….

………

مهم ترین کاربرد های چوب روسی از درخت یولکا


همانطور که می دانید چوب روسی از درخت یولکا نیز تهیه می شود. در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات چوب روسی یولکا آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع چوب یولکا به دست آورید.
همانطور که می دانید از چوب درخت یولکا استفاده های بسیار زیادی می شود.
چوب این نوع درختان بسیار زیبا و محکم است. شما می توانید با استفاده از این نوع درختان کاربرد ها و فواید فوق العاده ایی را از چوب یولکا به دست آورید.
این نوع چوب های روسی به دلیل جذابیت و زیبایی که دارند در نمای ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.


اشنایی با چوب روسی درخت یولکا

کار با این نوع چوب ها بسیار ساده است چرا که این نوع چوب روسی بسیار سبک است.
دوام و مقاومت این نوع چوب ها بسیار بالا است.
به همین خاطر در ساخت و ساز و ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد.
همچنین یکی دیگر از عواملی که در مورد این نوع چوب ها باید مورد بررسی قرار دهید استفاده از آن ها در ساخت وسایل منزل و مبلمان و صندلی می باشد.
همچنین می توان گفت که استفاده از چوب روسی در ساخت ابزار آلات موسیقی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده در بادشکن

بادشکن ها از جمله مهم ترین کاربرد های چوب های یولکا هستند. در فضا های باز می دانید که استفاده از بادشکن بسیار ضروری است.
با استفاده از این باد شکن ها می توان هزینه های گرمایشی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.
چوب های روسی چوب هایی بسیار سخت و محکم هستند به همین خاطر استفاده از آن ها در بسیاری از موارد بسیار کاربردی است.
در ادامه مقالات مراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد چوب درخت یولکا به دست آورید.

 

از چوب روسی یولکا چه می دانید

همانطور مه قبلا هم گفتیم چوب روسی یولکا از جمله مهم ترین و کاربردی ترین انواع چوب روسی می باشد.
در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات چوب روسی یولکا آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مهم ترین مشخصات چوب روسی به دست آورید.
برخی از مهم ترین مشخصات چوب روسی یولکا عبارت اند از

• رنگ و ظاهر: قسمت داخلی این نوع چوب ها قهوه ایی مایل به قرمز است. و سطح رویی چوب سفید مایل به زرد.
• طرح چوب: طرح و خط های روی این نوع چوب ها صاف و با شیار هایی نسبتا عمیق می باشد.
• مقاومت در برابر پوسیدگی: این نوع چوب ها مقاومت نسبتا خوبی در برابر پوسیدگی دارند.
• کارایی: برای ساخت بسیاری از لوازم و ابزار های چوبی می توان از این نوع چوب ها استفاده کرد.
• بو: این نوع چوب ها بوی مخصوص و منحصر به فردی دارند که آن ها را از سایر چوب ها متمایز می کند.
• از لحاظ آلرژی و سمی بودن: لازم است بدانید که چوب های یولکا برای برخی افراد ممکن است آلرژی زا باشند و در هنگام کار با چوب یولکا حساسیت های پوستی ایجاد شود.
• قبل از اینکه با این نوع چوب ها کار کنید لازم است تا در این مورد اطلاعات کافی را به دست آورید. البته گزارشات حاکی از آن است که تنها تعداد معدودی افراد در هنگام کار با این چوب ها دچار حساسیت می شوند اما لازم است تا حتما برای اطمینان بیشتر در این مورد تحقیق کنید.
• قیمت و موجودی چوب: چگالی این نوع چوب ها نسبت به بسیاری از چوب های دیگر پایین تر است. قیمت چوب های یولکا با توجه به کارایی که دارند بسیار معقول و مناسب است.


مهم ترین کاربرد های چوب روسی یولکا

همانطور که می دانید چوب روسی یولکا یکی از مهم ترین و بهترین انواع چوب های روسی محسوب می شود.
در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات چوب روسی ساسنا آشنا کردیم.
در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص انواع چوب یولکا به دست آورید.
چوب های یولکا بیش از 40 نوع مختلف دارند. و در سرتاسر دنیا بسیار مورد استقبال تولید کنندگان وسایل چوبی قرار گرفته اند.
درخت چوب روسی یولکا بیشتر در آمریکای شمالی یافت می شود. از چوب این نوع درختان می توان تخته های چوبی متعددی به دست آورید.
چوب های یولکا سفید رنگ معمولا 18 تا 21 متر ارتفاع دارند. در شمال غربی آمریکا از این نوع الوار ها استفاده بسیار زیادی در خصوص ساخت وسایل چوبی می شود.
مهم ترین کاربرد های چوب روسی یولکا
وقتی صحبت از وسایل و لوازم منزل می شود یکی از کاربردی ترین انواع چوب برای ساخت و تولید این لوازم چوب یولکا می باشد.
در واقع هر یک از چوب ها کاربرد مخصوص به خود را دارند. یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب جنس چوب وسایل منزل باید مورد توجه قرار دهید دوام، ماندگاری و همچنین زیبایی چوب مورد نظر می باشد.


آشنایی با انواع چوب

به طور کلی چوب ها به دو دسته چوب سخت و چوب نرم تقسیم بندی می شوند.
مشخصات و ویژگی های چوب سخت
برخی از انواع چوب سخت مانند چوب درخت گردو و همچنین بلوط می باشد.
این نوع درختان به آهستگی رشد پیدا می کنند و تنه آن ها بسیار سخت و محکم است. در مقایسه با چوب های نرم این نوع چوب ها بسیار گرا قیمتتر هستند. به مراقبت و نگهداری کمتری نیاز دارند.
مشخصات چوب نرم
چوب روسی یولکا از چوب این نوع درختان اسست. بریدن تنه این نوع درختان آسان تر است.

 

rezoomehشرکت ون وود با استعانت از خداوند متعال در سال 1382 در زمینه صنعت چوب و فرآورده های چوبی آغاز به کار نمود و پس از کسب چندین سال تجربه، فعالیت خود را بر روی محصول چوب‌ پلاستیک بعنوان یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست متمرکز گردانید. هم اکنون گروه ون وود با استفاده از کادری مجرب و متخصص و با هدف حفظ جنگل ها و محیط زیست به دانش فنی تولید این نوع کامپوزیت ها دست یافته و با راه اندازی خطوط تولید این محصول، گامی بلند در زمینه ارتقاء این صنعت برداشته است.

 

رزومه شرکت